Golf Club Hradec Králové z.s. je spolek registrovaný Krajským soudem v Hradci Králové, původně založený jako občanské sdružení v roce 1995. Organizačně spadá pod Českou golfovou federaci a svým členům umožňuje registraci v ČGF za účelem sportovní či rekreační hy.

Důležitou činností Golf Clubu Hradec Králové je trénování mládežnického oddílu (děti ve věku 4 až 18 let). Výchovu golfových talentů v Tréninkovém centru mládeže organizačně zajišťuje sedmičlenný tým profesionálních trenérů a cvičitelů. Členové Tréninkového centra se pravidelně účastní mistrovských soutěží ve všech věkových kategoriích a ti nejlepší patří v republikovém měřítku do nejužší výkonnostní špičky. Kluboví trenéři vedou také golfové kroužky v rámci zájmových aktivity spolupracujících základních škol.

Klub dále zajišťuje cenově velmi příznivou golfovou školu pro dospělé hráče. O tom, že golf není nenáročným cvrkáním do míčku se každý začátečník přesvědčí v okamžiku, kdy na cvičné louce uchopí hůl. Samotný švih vyžaduje precizní koordinaci všech částí těla hlavou počínaje a patami konče. Jak říká jeden ze zákonů "golfového Murphyho" Thomase Mulligana: Při odpalu nikdy nemysli na víc jak 300 věcí najednou. Zájemci o golfovou školu mohou v Golf Clubu Hradec Králové vybírat z několika výukových programů podle svých časových a herních potřeb.

Výbor Golf Clubu Hradec Králové pracuje v tomto složení: Petr Lexa (prezident), Miloslav Synek, Vladimír Wsól, Bohumír Šafařík a Zdeněk Košťál. Členy revizní komise jsou Ivo Mader, Petr Drbal a Vladimír Rybář.

Stanovy spolku naleznete zde.

Aktuální seznam členů GCHK naleznete zde.