Ve dnech 19. až 21.února 2016 proběhlo Mistrovství ČR družstev na simulátorech v pražském Erpetu a Čechii. Náš golfový klub letos postavil dvě družstva žen a dvě družstva mužů.

Ženy hrály v Erpetu a v sobotu se obě naše družstva po hře na rány probojovala do nedělního semifinále. Společně s nimi i pořádající družstva Erpet Praha A a Erpet B. Boj o finále byl napnutý až do konce. Naše děvčata se rvala srdnatě, ale tradiční rival Erpet je přemohl v obou semifinálových zápasech. Nakonec oběma našim družstvům zbylo utkání o třetí místo. Vítězem se stalo družstvo A, ale respekt zaslouží obě družstva. Naše hráčky nedaly svoji kůži lacino. Třetí místo družstva A je obhajobou z loňského mistrovství a čtvrté místo zkušeností do budoucna, která je k nezaplacení. Titul Mistra ČR vyhrály ženy Erpetu A před Erpetem B.

Ženy - A družstvo hrálo ve složení: Barbora Kábrtová, Jana Kábrtová, Zuzana Eliášová a Lucie Harcubová
Ženy - B družstvo hrálo ve složení: Dominika Burdová, Eva Němečková, Anna Starostová a Justýna Šafaříková

Družstva mužů hrály v Čechii a v sobotu se naše A družstvo po hře na rány a po rozřazovacím kole probojovalo do nedělního semifinále, kde skončilo jako čtvrté. B družstvo i po napínavém souboji všech hráčů do závěrečných bojů nezasáhlo. O výborném výkonu družstva A svědčí to, že i přes papírově slabší hráče (s výrazným rozdílem celkových hendikepů) postupovalo do druhého dne z osmi družstev z druhého místa. Po oba dny se hrálo hřiště Castle Pines. Titul vyhráli muži GC Praha, 2 místo GC Čechie A, 3.místo GC Erpet A a 4.místo GC Hradec Králové A.

Muži - A družstvo hrálo ve složení Miroslav Synek, Jan Petráček, Petr Lexa, Tomáš Kvasnička a Vladimír Rybář.
Muži – B družstvo hrálo ve složení Bohumil Holubec, Jan Mach, Ladislav Semerád a Arnošt Martinec

Před nadcházející letní sezonou a Extraligou jsou výkony našich žen a mužů příslibem dobrých výkonů.

Velký dík a gratulace patří všem za výbornou reprezentaci klubu.

dr