Program cesty za golfem byl připraven na velká moravská hřiště. Zahrnoval málo známé Kravaře, jubilující padesátileté Šilheřovice a výbornou Olomouc pod Svatým Kopečkem. Květnové počasí je však vrtkavé a tak je někdy nutné stanovené plány korigovat. Jak se nám tedy podařilo plán cesty naplnit?

Pondělí 20.5.2019 odjezd z Hradce Králové směr Kravaře počasí oblačné, ale od Olomouce až po Ostravu déšť a mlha, že to vypadalo na hrací katastrofu. Avšak při příjezdu do Kravař žádný déšť, příjemná recepce i restaurace s polévkou „Kyselica“ a Radegastem. Teetime v 11 hodin a to již prosvítalo sluníčko a všech 11 „účastníků zájezdu“ nastoupilo na hřiště v dobré náladě.

Navíc hřiště Kravaře příjemně překvapilo svojí kvalitou fervejí i greenů (sice pomalých jako Hrádku),  posazené v zámeckém parku se vzrostlými duby = kouzelné prostředí. Po pěti jamkách jsme pochopili, proč na recepci prodávají levné hrané míče a pro hráče doporučovali jejich nákup. Na hřišti je hodně a hodně vody (možná více než Bohdaneč) a tak ztráta pěti míčků nebylo moc. Hodnocení dne na hřišti i večer v penzionu U Bláhů je výborné. U Bláhů nás vítal majitel s úsměvem a večeří – pro některé smažené tvarůžky. Dále již pivo Šerák a hruškovice.

Druhý den hřiště Olomouc, dobrý standardní stav, rychlé greeny, zvlněný terén, ale nejdůležitější bylo krásné počasí. Kopcovitý terén donutil některé si vzít na druhou devítku bugynu. Start time  jsme měli již od 9 hodin, a tak jsme po hře stihli ještě konec hokejového utkání ČR – Švýcarsko u špenátové polívky a piva Litovel. Odpoledne bylo ještě dlouhé, čehož někteří využili k návštěvě Svatého Kopečku s pěkným výhledem. Večer bylo na přání pečené koleno, někteří  zůstali u tvarůžků a výborné Rulanské šedé pozdní sběr.

Třetí den. Všechny počasové servery hlásily déšť, nejvíce na severovýchodě a nejbližší hřiště bez deště byl Český Krumlov. Rozhodnutí bylo jednoznačné, a to bohužel znamenalo hřiště Šilheřovice vynechat. Náhradní program při cestě zpět zahrnoval návštěvu muzea Olomouckých tvarůžků (syrečků) v Lošticích. Cesta do Hradce probíhala za stálého deště, takže opravdu nebylo co litovat.

I přes špatnou předpověď počasí  se našli dva odvážlivci, moravští hráči (Naďa s Lubošem), kteří zachránili naši čest a na hřiště dorazili. A stihli odehrát i devět jamek. Bohužel tradiční závěrečné foto všech hráčů se tak nepodařilo vyhotovit. Foto je jen z muzea tvarůžků.

Hodnocení cesty za golfem 2019 na Moravu je dobré, protože hra na dvou kvalitních hřištích za krásného počasí přinesla všem dostatek potěšení a pohody.

dr