Skvělá zpráva přišla z Bohdanče, kde o víkendu proběhlo finálové play-off 2. ligy. Náš tým měl ty nejvyšší ambice, které se po dramatickém průběhu soutěže podařilo naplnit! GCHK zvítězil v základní části na rány, a následně potvrdil v play-off roli favorita.

Pozice prvního nasazeného klubu není v jamkovce zárukou žádné výhody a v historickém pohledu nám tato role spíše nesvědčí. A ani letos nechybělo mnoho a mohli jsme skončit mezi poraženými. Náš soupeř v prvním kole play-off Gof Club Panorama z Kácova totiž dovedl získat přesně polovinu z pěti možných bodů a zápas dospěl do remízy. Šimon Mládek a Martin Kuťák bodovali v singlech, Míla Synek s Honzou Odvárkou vypůlili foursome. 

A tak o bytí a nebytí v další fázi play-off rozhodla rozehrávka náhlou smrtí. Soutěžní řád určuje, že rozehrávka se hraje formou čtyřhry až do rozhodnutí. Tíhu okamžiku vzali na svá bedra úspěšní singlisté Kuťák s Mládkem a hned na první jamce rozhodli. Následovala velká radost a příprava na finálový mač proti Svratce..

Golf Club Svratka díky velkému množství zkušených hráčů pravidelně osciluje mezi druhou a první ligou. Těžký soupeř. Nakonec ale výsledek finálového duelu proti Svratce byl o něco jednoznačnější než v případě předešlého kola. Opět jsme se mohli spolehnout na osvědčenou čtyřhru Synek/Odvárka. První bod pro GCHK. Plně zabodovali také Martinové Votroubek a Kuťák v singlech. A půlbod přinesl po remíze s dlouholetým lídrem svrateckých hráčů Luďkem Bodlákem i Šimon Mládek. 

Se skóre 3,5:1,5 mužské družstvo GCHK prošlo do 1. ligy 2020. Velké poděkování za tento úspěch patří hráčům, kapitánovi i trenérovi. Honza Petráček provázel své svěřence po celou dobu. Ovšem abychom příští rok potvrdili příslušnost k první lize, je třeba ještě víc pracovat a ještě více se zlepšit. Tak s chutí do toho!

daw