V uplynulých týdnech se na Malevilu a v Mladých Bukách hrála 3. liga, ve které nastupují nejen kluby, které nemají aktuální výkonnost na vyšší soutěž, ale mohou zde soutěžit i B týmy klubů jejichž “áčka” se účastní soutěže vyšší. A tak jsme letos krom druhé ligy vyslali tým GCHK i do ligy třetí.

Kapitánem B týmu byl Petr Solich, který v sestavě během čtyř soutěžních kol vystřídal celkem 11 hráčů. Po prvních dvou kolech na Malevilu jsme se usadili  na 9. místě. Nejlépe hráli Petr Solich a Petr Jedlička, v průměru těsně pod hranicí 90 ran na kolo. 

V Mladých Bukách byly výsledky hráčů GCHK znatelně lepší, ale platilo to i pro ostatní kluby, a tak z 9. místa jsme spadli na konečnou 10. příčku. Tahounem byl opět Petr Solich, společně s Petrem Lexou, jejichž score se pohybovalo v rozmezí 80-83 ran. Také Roman Neubauer podpořil tým slibným výkonem 83 úderů, ale zúčastnil se pouze jednoho kola.

Turnaj v Mladých Bukách poznamenalo bouřlivé počasí, které si v závěrečném dni vynutilo přerušení hry. Mezi dvěma bouřemi se naštěstí povedlo všem bezpečně dohrát.

Záměrem klubu bylo umožnit ligovou účast širší klubové špičce, což se podařilo naplnit. Obě turnajová dvoukola byla zorganizována dle standardů pro mistrovské turnaje ČGF a ve startovním poli se objevili i bývalí extraligoví hráči. Soutěž měla vysokou kvalitu a umístění v polovině výsledkové listiny je dobrým výsledkem. Věřme, že pro další ligový ročník se Golf Clubu Hradec Králové povede angažovat B tým i v soutěži žen.

daw