Je libo namazat nivovou, rybičkovou, vajíčkovou či sýrovou? A co křupavé škvarky, dáte si? Takhle asi vypadala zastávka po deváté jamce desátého turnaje GCHK Tour 2019. Každý ze šedesáti soutěžících mohl zakrojit krajíc (nebo dva) skvělého chleba, mezi dvěma devítkami se na chvíli zastavit a potěšit své chuťové i čichové smysly. Protože nejen golfem živ je hráč.

Nicméně abychom Pomazánkový turnaj nedegradovali jen na pouhou hodovačku při golfové procházce, je dlužno říci, že výkony mnohých účastníků turnaje byly nadmíru solidní. Kristián Barvíř pokořil osmdesátku a před zraky kapitána ligového týmu Míly Synka zlepšil i díky eaglu na 5. jamce svůj hendikep z 9,4 na 8,6. Právě Mílu Synka a třetího Petra Jedličku v kategorii hráčů s nejlepšími hendikepy Kristián o 4 brutto body porazil.

V kategorii HCP 18-36 hrané na stableford netto byl nejlepší Ondřej Karasz se 42 body. Jen o bod méně uhrál Robert Prix, který nebýt smolných devíti ran na třináctce v jinak velice vyrovnané scorekartě mohl směle pomýšlet na prvenství. Třetí místo získal s 39 body Michal Pártl.

V kategorii klubových hendikepů nastoupili tentokrát pouze čtyři soutěžící. I přes vydatnou dešťovou sprchu, která pěti posledním flajtům zvlhčila závěr kola, byl suverénně nejlepší Miroslav Polach. Ten díky 48 bodům nejen zvítězil, ale zároveň zlepšil i svůj HCP ze 45 na 34,5 - čímž kategorii klubových hendikepů navždy opustil. Inu, ať příště vyhraje zase někdo jiný.

Poslední turnaj GCHK Tour 2019 s podtitulem Pivní se odehraje v neděli 8. září v Lázních Bohdaneč. Přijďte v hojném počtu, jste srdečně zváni.