Sedmnácté mistrovství GCHK na simulátorech na rány se uskutečnilo v indooru Fomei v neděli 2. února. Stejně jako vloni o mistrovi v mužské kategorii rozhodla až rozehrávka. Navíc k umístění na bedně ve všech kategoriích muselo být zahráno maximálně 80 ran. Letos se hrálo poprvé na simulátorech E6, což bylo o něco těžší. Do pořadí v kategorii mužů výrazně zasáhli senioři. V žádné kategorii loňský mistr svůj titul neobhájil, a tak pro rok 2020 jsou všechna jména mistrů klubu nová.

Takže od začátku. Hrálo se hřiště Harbour Town, které se bude hrát i na Mistrovství ČR družstev. Mistrovství klubu bylo jako každý rok i nominačním turnajem pro reprezentaci klubu v družstvu. O mistrovství klubu tím byl velký zájem hráčů, skoro stejně jako při letním mistrovství. Celkem se přihlásilo 36 hráčů, členů GCHK mužů bylo 28 mužů a 6 žen. Při srovnání s letním mistrovstvím je to zimní s účastí na velmi dobrém počtu. Pozitivní bylo i to, že v hlavní hrací den v neděli  hrálo 33 hráčů a tak se mistrovství klubu stalo i společenskou akcí.

Nyní výsledky, kompletní jsou v příloze turnaje na webu ČGF, www.cgf.cz . V kategorii muži došlo na rozehrávku, neboť první dva hráči Ladislav Semerád a Martin Kuťák hráli 76 ran. Vzhledem k pokročilému času v neděli se rozehrávka uskutečnila až následující den. Rozehrávka se hrála od 1. jamky náhlou smrtí a hned na ní došlo k rozhodnutí. Láďa Semerád zahrál par a Martin nedal 2 metrový pat do paru a měl bogey. Gratulace k získání titulu mistra klubu patří  po zásluze Ladislavovi Semerádovi, který tak zúročil letošní každodenní  trénink v indooru.

V kategorii žen startovalo 5 hráček se singl HCP, a tak se také očekával velký boj. Ten nakonec svedly dvě hráčky Justýna Šafaříková a Lucie Harcubová. Hrály ve stejném flajtu, a tak jejich souboj byl „v přímém přenosu“ . Šťastnější byla Justýna Šafaříková, která zvítězila o 1 ránu s výsledkem 75, což byl i absolutně nejlepší výsledek celého mistrovství.

V kategorii seniorů startovalo 19 hráčů a na vítězství bylo několik adeptů. Po loňském 2. místě zvítězil letos Ladislav Semerád a stal se seniorským mistrem klubu 2020. Zahrál vynikající výsledek 76 ran, který ho posunul i do rozstřelu o mistra klubu v mužích. Zde se mu dařilo a tak je i hlavní mistr klubu 2020 v mužích, získal tak dvojitý mistrovský titul. V kategorii seniorů (50+) hrálo 19 hráčů, z toho 8 hráčů bylo i super seniorů (65+).

Hráči na stupních vítězů

Muži
1. Ladislav Semerád 76 ran
2. Martin Kuťák 76 ran
3. Vladimír Rybář 79 ran

Ženy
1. Justýna Šafaříková 75 ran
2. Lucie Harcubová 76 ran
Anna Starostová 80 ran

Senioři
1. Ladislav Semerád 76 ran
2. Vladimír Rybář 79 ran
3. Arnošt Martinec 80 ran

dr