Pohár mistryň republiky družstev žen ve hře na golfových simulátorech 2020  je v Hradci Králové.

Letošní 26. Mistrovství ČR družstev mužů a žen na golfových simulátorech proběhlo v pražské Čechii. Mužskou kategorii ovládli domácí hráči Čechie před muži jejich rezervního mužstva. Bronz putuje do golfového klubu Na Vrších. Hradečtí muži skončili v kvalifikaci a obsadili celkové páté místo. Reprezentovali nás Vladimír Wsól, Vladislav Voleský, Kristián Barvíř a Jan Petráček.

Do ženské kategorie jsme stejně jako v loňské sezóně vyslali dvě družstva žen. Potvrdila se vysoká vyrovnanost obou našich týmů. Po kvalifikaci náš B tým postupoval do semifinále z druhého místa se stejným počtem ran jako první domácí Čechie. A tým postupoval ze třetího místa. Semifinále doplnilo družstvo žen GC Na Vrších.

Nasazení dle výsledku kvalifikace svedlo obě naše družstva dohromady. Čtyřhra našich nejzkušenějších Aničky Starostové a Evy Němečkové proti Aničce Paroulkové a Líbě Truhlářové byla do 17. jamky nerozhodně. Pak zvítězila zkušenost. Druhý a postupový bod získala A týmu Justýna Šafaříková proti Katce Donátové na 15. jamce. Lucka Harcubová vypůlila hru s Kačenkou Horákovou.

Ve druhém semifinále zvítězila domácí Čechie proti GC Na Vrších. Boj o třetí místo byl opravdu velmi zajímavý. Čtyřhra Paroulková a Truhlářová si opravdu sedla herně. Bod byl na světě skvělým doplňováním úderů obou našich hráček. V singlech se bojovalo až do poslední jamky. Káťa Donátová prohrála právě na 18. jamce a  Kačenka Horáková na 18. jamce ztratila své těsné vedení a musela do rozstřelu. Tam prokázala, že do týmu žen ve třinácti letech patří. Bez bázně a hany zavěsila čtyřmetrový pat do paru a bronzová medaile byla na světě.

Finále bylo koncertem hradeckého družstva. Eva s Aničkou nepřipustily diskuse a předčasně ukončily boj na 14. jamce. Stejně tak Justýna,která zvládla roli lídra týmu a velmi rychle ukončila svůj singl na 15. jamce. Lucka Harcubová vypůlila a po jedenácti letech se naše ženy mohly radovat ze zlata.

Ukázalo se, že hradecké ženy mají do budoucna velmi široký tým.

Poděkování patří  Aničce Šolcové,výborně odehrála za B tým kvalifikaci, ale nemohla se zúčastnit finálových bojů. Líbě Truhlářové, která zastoupila Aničku a bez diskuse patří do týmu žen. Aničce  Paroulkové, ta od loňska patří do juniorského týmu a projevila bojovnost a houževnatost v ženském týmu. Kátě Donátové, jejíž precizní hra má extraligové parametry. Kačence Horákové, nejmladší a nejbojovnější člence bronzového týmu žen. Evě Němečkové s Aničkou Starostovou, které si ve studiu udělaly pauzičku na zlatý víkend a jejich čtyřhře, při které se výborně doplňovaly. Lucce Harcubové, tu letos čeká hlavní turnaj školy - maturita a posun do vysokoškolského života. Justýně Šafaříkové, jež to vzala na sebe a rozhodla se, že každý měsíc od ledna získá titul mistryně republiky nejen pro sebe ale i pro klub.

Holky děkujeme!!!

šaf