Letošní turnajová sezóna doznala vinou koronavirové pandemie řady změn, ale v zásadě byla ovlivněna jen její jarní část a letní program by měl být uskutečněn dle původních plánů. To je dobrá zpráva pro ligové týmy GCHK. Do aktuálního ligového ročníku jsme přihlásili maximální počet týmů povolených soutěžním řádem ČGF, a to čtyři. Dva týmy mužů a poprvé také dva týmy žen.

Ženský A tým se už těší na extraligu, neboť díky odstoupení Erpetu uhájil loňským 11. místem příslušnost v nejvyšší soutěží družstev i pro rok 2020. Extraliga přišla bez náhrady o dvě kvalifikační kola na rány, která se měla hrát 23. a 24. května v Kynžvartu. Svůj program tedy zahájí dvěma kvalifikačními koly na rány až ve dnech 25. a 26. července ve Mstěticích a poté čtyřdenním Play-off a Play-out ve dnech 27. až 30. srpna v Čeladné.

Mužský A tým se chystá na comeback do první ligy. I tato soutěž přišla bez náhrady o svou první fázi, tj. dvě kvalifikační kola na rány, která se měla hrát 23. a 24. května v Ostravici. V první lize se proto o všem rozhodne v rámci jediného termínu, a to ve dnech 24. až 26. července na libereckém Ypsilonu. Zde se odehrají tři kola na rány, z nichž bude určeno konečné pořadí. První liga se tedy letos musí obejít bez jamkové části.

Jak bylo již řečeno výše, do týmových soutěží v tomto roce vysíláme i ženský B tým. A třebaže půjde v historii našeho klubu o premiéru, očekávání nejsou malá. Tým bude složený z nadějných hráček a věříme, že bude mít dostatečnou kvalitu na boje v popředí ligové tabulky. Druhá liga se bude hrát ve stejném formátu jako liga první, tzn. bez jamkového Play-off jen tři kola na rány z nichž vzejde konečné ligové pořadí. Hraje se 24. až 26. července v České Lípě.

Mužský tým B se představí ve třetí lize, která jako jediná ligová soutěž má harmonogram beze změn a odehraje se dle původního kalendáře. Hraje se pouze na rány, bez jamkového Play-off. Zahajuje se dvěma koly 13. a 14. června na Bohdanči. Ve dnech 11. a 12. července se odehrají další dvě kola na rány na Grabštejně. Ve třetí lize se tedy bude hrát o jedno kolo více než v lize druhé i první.

Přejeme všem našim týmům a v nich účinkujícím hráčkám a hráčům co nejlepší výsledky!

daw