Perníkový turnaj příjemně překvapil, nejen perníkem, ale i pěkným počasím. Po deštivé sobotě připravila neděle všem 77 hráčům příjemné letní počasí, teplo a oblačnost se střídala se sluníčkem.

Turnaj se uskutečnil  v neděli 7.6.2020 na hřišti Bohdaneč. O turnaj byl velký zájem a ve středu již byla téměř naplněna kapacita turnaje 92 hráčů. Vzhledem k  předpovědi  deštivého počasí, která se nakonec nenaplnila, byla účast nižší, ale stále velká. Potěšující bylo, že byla velká účast v kategorii začátečníků a sice 13 hráčů.

Tradiční ceny byly z pardubického perníku a vítězům velmi slušely. V Kategorii A vyhrála Šolcová Anna GCHKR s výsledkem 76 ran. V kategorii B zvítězil Vlastislav Mácha GCPAR 42 bodů (100 ran). V kategorii C zvítězila  Petra Nová GCHKR 40 bodů (137 ran).  

Turnaj byl zároveň druhým turnajem Zámecké tour, tedy náhradním za turnaj na Hrádku, který z důvodu nouzového stavu byl zrušen. To ovlivnilo celkové výsledky Zámecké tour, neboť do Bohdanče nepřijeli všichni hráči, kteří hráli 1. turnaj na Myštěvsi. Novým vítězem Zámecké tour se stal v kategorii muži Tomáš Rygl z GCPAR a v kategorii ženy Libuše Truhlářová z GCHKR.

Příští turnaj Trubičkový je v neděli 14.6.2020 na Myštěvsi.

dr