Mužský B tým vstoupil během uplynulého víkendu do ligových soutěží družstev ČGF. Na Bohdanči se hrála první dvě kola III. ligy. Silné bouře, které zasáhly v neděli 14. června Pardubický kraj a Vysočinu, se bohužel nevyhnuly ani Lázním Bohdaneč. Byť v blízkém Hradci Králové téměř nezapršelo, bohdanečské hřiště se naplnilo vodou jako bazén. Druhé kolo bylo zrušeno a započítávají se pouze výsledky z kola prvního. V něm se však našim hráčům dařilo nadmíru dobře a nyní vedou průběžnou ligovou tabulku.

Hráčská základna GCHK je široká, a tak šanci zahrát si ligu dostalo jedenáct našich členů. Na první kolo byli nominováni převážně mladí hráči, které pak v neděli čekal turnaj Dětské Tour Severovýchod na Roudničce. Do nedělního ligového kola proto plánoval kapitán týmu Petr Solich nasadit spíše seniory.

 V sobotu hráli Kristián Barvíř (84), Matěj Basler (80), Daniel Gaisler (85), Tomáš Kvasnička (85), Jan Veber (85) a Karel Nový. Kolo bylo krátce po čtvrt na šest odpoledne přerušeno kvůli blížící se bouři a již nebylo možné v něm do setmění pokračovat. Tím pádem Karel nestihl dohrát, a protože pokračování kola bylo naplánováno na neděli, hru skrečoval.

 V neděli ráno se podařilo přerušené první kolo dohrát. Hra byla obnovena již v 7 hodin, byť nedaleko ještě zaznívalo hřmění odcházející noční bouře. Druhé kolo bylo zahájeno podle původního časového plánu v půl osmé. Za GCHK byli nominováni Karel Blecha, Jan Veber, Petr Lexa, Vladimír Wsól, Petr Solich a Roman Neubauer.

 Pořadatelský tým, který byl shodou okolností složen výhradně z našich členů (Bohumír Šafařík, David Jirků a Petr Kosina), měl značné obavy z bouřkové situace, která panovala jižně od hřiště ve vzdálenosti cca 15 kilometrů od Bohdanče. Bouřkové mraky se pomalu posouvaly směrem na sever a v 11:20 již nebylo bezpečné ve hře druhé kola pokračovat.

 Z předešlých týdnů bylo bohdanečské hřiště již zcela nasyceno vodou a průtrž mračen, která se po 12. hodině přišla, již nedokázalo absorbovat. Na některých jamkách zmizely odpaliště, ferveje a greeny pod vodou. Přestože bouře začínala od 14. hodiny slábnout, k obnovení hry již nebylo možné ani z důvodu časových ani z důvodů nehratelnosti hřiště přistoupit. Druhé kolo tedy bylo zrušeno a započítává se pouze kolo první.

daw