Na sever Moravy se na počátku tohoto týdne sjely dívčí a chlapecké týmy do 18 let, aby se v kvalifikačních turnajích v Kravařích a na Ostravici utkaly o postupová místa na finálový turnaj národního dorosteneckého šampionátu. Hradec Králové u toho samozřejmě nemohl chybět a zpátky se vrací úspěšně s jednou postupovou pozicí.

Dívčí družstvo ve složení Lucie Harcubová, Dominika Burdová, Barbora Gaislerová a Tereza Plachá vybojovalo výborné 3. místo ze 14 soutěžících klubů, a tudíž se může těšit z postupu na závěrečnou fázi mistrovství. Lucka zapsala do skórekarty 72 ran, trojice ostatních pak shodně uhrála po 75 ranách. Společně s námi do finále postupují také Beskydský Golfový Klub, Golf Club Kunětická Hora a Golf Club Austerlitz.

Dorostenecké mužstvo ve složení Christian Horák (77), Filip Čechura (83), Tomáš Macek (84), Zdeněk Moravec (87), Tomáš Vajcík (89) a Jan Šefčík (93) obsadilo nám již tolikrát přisouzené, nejen letos, ale i v mnoha předešlých letech, páté čili první nepostupové místo. Devět klubů jsme dokázali porazit, to však klíčem k postupu nebylo, protože čtyři jiné kluby dokázaly porazit nás. Do finále postupují Golf Club Austerlitz, Beskydský Golfový Klub, Golf Club Lipiny a Golf Club Brno.

daw