Finálový turnaj Mistrovství ČR smíšených družstev se letos hrál v Sokolově. Družstva byla složena ze šesti hráčů a hráček do 16 let. Hradec Králové postoupil po přesvědčivém výkonu v regionální kvalifikaci a do Sokolova nejel bez šancí na dobrý výsledek.

Bohužel nám však nevyšlo úvodní kolo hrané na rány. Vinou nesprávně odevzdaného a podepsaného výsledku došlo k diskvalifikaci Jana Vebera. Nemohli jsme tím pádem škrtnout nejhorší výsledek, započítávalo se všech pět zbývajících skóre. A takovou fazónu, aby celkový součet týmu stačil na umístění v prvním výkonnostním flajtu, tj. v první osmičce, zbývající hráči GCHK neměli.

Po prvním dni na rány jsme tedy skončili ve druhé polovině soutěžního pole. Prvních osm klubů hrálo o titul mistra ČR, dalších osm klubů hrálo o umístění na 9.-16. příčce. Zde jsme ovšem nezaváhali a postupně porazili Park Golf Club Ostrava, Sokrates Golf & Country Club a Golf Club Hostivař. Odměnou za vítězství ve skupině nám byl Pohár prezidenta ČGF.

Ředitel mistrovství Jan Šonka k výsledku našeho týmu prohlásil: "Vítězové druhého flightu bezesporu patřili výkonostně do první výkonostní skupiny. První den při hře na rány ale došlo k diskvalifikaci z nepozornosti, která tým pravděpodobně stála postup mezi nejlepších osm týmů. Příště si určitě dají větší pozor."

A doplňme i vyjádření kapitána týmu GCHK Bohumíra Šafaříka: "Děkuji všem hráčům a dospělým za reprezentaci Golf Clubu Hradec Králové na Mistrovství smíšených družstev do 16 let. Gratuluju k vítězství v poháru prezidenta ČGF. Ještě bych rád udělil jednu cenu, a to cenu Fair Play. Tu by dostal Honza Veber. Honzo díky, že Tě máme v klubu."

daw