V roce 2020 slaví náš klub 25 let od svého založení. Je to příležitost pro setkání a připomenutí si uplynulých golfových let.

Proto GC Hradec Králové uspořádal v sobotu 15.8.2020 na Hrádku setkání a Jubilejní turnaj. Pozváni byli členové a přátelé GC Hradec Králové a hřiště Hrádek. Ke hře a vzpomínání přišlo 75 hráčů a v průběhu dne se dostavilo ještě cca 25 dalších, kteří přišli jen pozdravit známé a  připomenout si uplynulé roky.

Z členů klubu, kteří mají nízká registrační čísla, přišli Bohumil Holubec, Arnošt Martinec  a Petr Drbal. Přišli i dobří přátelé z jiných klubů, kteří však na Hrádku před 25 lety hráli a učili golfu nové členy klubu, Jan Schovánek, Radovan Drobílek, Jiří Kosař a Martina Plachá. Ze sousedních klubů přišli setkání pozdravit zástupci GC Myštěves Ludvík Hainz a Tomáš Vaněk, zástupce Park GC Hradec Králové Pavel Koudelka. Samozřejmě i zástupce současného GC a hřiště Hrádek Petr Makovský, Lukáš Horálek a František Sadil. Čestným hostem setkání byl i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Pozdravit hráče a setkání na Hrádku přišel i první president klubu Mike Klan s manželkou Suzane Klanovou, která je zároveň první mistryní klubu. Doplnila tak první mistry klubu Bohumila Holubce a Arnošta Martince, kteří zůstávají klubu věrni a titul mistra klubu získali ještě několikrát.

Vedle pamětníků zakladatelů přišla i první generace mládeže Jan Petráček, Sváťa Býma, Pavel Balada, Tomáš Kvasnička, Zuzana Přibylová a Kája Černá. Vedle nich i členové té současné nejmladší  generace, Barvířovi Kristián, Apoléna a Evelína. Kilián Kosina, Gianquintieri Vincent a Laura, dále Kája Synková a Filip Surma.

Jubilejní turnaj se hrál na 9 a 18 jamek.

Turnaj na 9 jamek hrálo 9 hráčů, vítězství si odnesli tito - 1. místo Martina Plachá 37 ran, 2. místo Lenka Donátová 39 ran, 3. místo Jan Mach 40 ran.

Do turnaje na 18 jamek se přihlásilo a hrálo 66 hráčů. Protože byla jen jedna kategorie od PRO až po HCP 54, tak se vyhlašovali i vítězové na  21.-23. místě a 31.-33. místě.

1. Býma Svatopluk j., 2. Kvasnička Tomáš j., 3. Barvíř Kristián.

21. Vaňátko Ondřej, 22. Gianquintieri Vincent j., 23. Špryňar Radek

31. Semerád Ladislav, 32. Eliáš Pavel, 33. Fiala Jan

Předpověď počasí se nenaplnila, a tak celý den bylo slunečno a příjemné počasí. K dobré pohodě přispěly grilované kýty, řízečky a více než 2 sudy piva. Ale hlavně dobrá nálada všech přítomných. Přejme klubu GC Hradec Králové i hřišti Hrádek dalších dobrých 25 let.

dr