Rok se s rokem sešel a opět se naše ženy rozjely na finálový turnaj extraligy, který hostil golfový resort Čeladná. Jeho Old Course byl ze žlutých odpališť protivníkem všech zúčastněných žen. Po zahovací fázi, která se hrála v červenci ve Mstěticích, držely hradecké ženy nadějnou třetí příčku. Úkol zněl jasně, udržet v Hradci extraligu, a to nejlépe zůstat první osmičce týmů a vyhnout se tak Play-out.

Úkol naše ženy splnily hned první den, kdy po ranách skončily celkově na výborném pátém místě, které znamenalo extraligovou definitivu. Do Play-off proti družstvu Austerlitz posílila tým Lucka Harcubová. Foursome mladých pušek Justýny Šafaříkové a Adély Tarantové doslova smetl soupeřky a na dvanácté jamce rezolutně ukončil hru. Bohužel u Báry Gaislerové i Lucky Harcubové nám štěstí ukázalo záda na sedmnácté resp. u Lucky až na poslední jamce. Takový je golfový život.

V Hradci je extraliga zachována. Hradecké ženy letos táhly kupředu mladé akvizice Justýna s Adélou, za nimi Bára Gaislerová, Lucka Harcubová a Jana Kábrtová zkušeně sekundovaly. Že hradecké ženy mají dost široký a kvalitní tým, se ukázalo jak v Čeladné, tak i v České Lípě vítězstvím v II. lize. Suma sumárum, cesta byla složitá ale cíl je splněn. Všem děvčatům patří velký dík.

MiŠ