Finálový turnaj Poháru klubů smíšených družstev do 16 let se konal v prvním srpnovém týdnu na Darovanském dvoře u Plzně. Tým GCHK se do finále kvalifikoval ze druhého místa (kvalifikace se hrála 21. června v Liberci-Machníně), ale v Darové na výborný kvalifikační výkon bohužel nenavázal.

Turnaj se hraje jamkovým způsobem. Každý hrací den jsou na programu dopoledne tři čtyřhry a odpoledne šest singlů. Hráče tedy čeká ve třech dnech šest golfových kol, což je mimořádně náročný úkol. Tomuto úkolu se postavili čelem Patrik Harcuba, Justýna Šafaříková, Šimon Mládek, Lucie Harcubová, Jaroslav Bareš a Dominika Burdová.

Úvodní den naši hráči nastoupili proti Hodkovičkám, a byla to velká sprcha. Vyjma čestného úspěchu Lucky Harcubové v singlech jsme si nepřipsali žádný další trumf a pražský klub se radoval s hladkého vítězství 8:1.

Druhý den nás čekalo královéhradecké “derby” proti Park Golf Clubu z Roudničky. Ze tří úvodních foursomů jsme dva vyhráli, a tak naše pozice před singly byla docela nadějná. Jednotlivé zápasy pak byly značně vyrovnané. V klíčových chvílích ovšem dokázali být reprezentanti Roudničky lepší a v duelech, které se lámaly až na úplně posledních jamkách, na svoji stranu získávali rozhodující body. I druhý den jsme tedy odešli poraženi, tentokrát poměrem 3:6.

A stejným výsledek nakonec dopadl i poslední mač Hradce Králové, tentokrát proti Erpetu. Na finálovém turnaji Mistrovství ČR - Poháru klubů jsme tedy skončili na osmém místě.

daw