Finálový turnaj Mistrovství ČR mládežnických smíšených družstev do 16 let (neboli Pohár klubů) hostila v polovině srpna nová osmnáctka v Dolní Dobrouči. Ve vybraném poli 16 nejlepších klubů nechyběli zástupci našeho Tréninkového centra mládeže, neboť se jim podařilo projít červnovým kvalifikačním turnajem na Myštěvsi.

Na úvod národního finále se hrálo jedno kolo na rány, z jehož pořadí vznikly dva pavouky pro jamkovou hru. První osmička se utkala o titul mistrů ČR, druhou pak čekaly boje o 9.-16. místo. Za GCHK nastoupili Kristián Barvíř, Kateřina Horáková, Eliška Husáková, Denis Knap, Karel Nový a Justýna Šafaříková. Poslední jmenované se dařilo nejlépe, se 72 ranami patřila do individuální špičky celého mistrovství. Skóre žádného z našich hráčů už ale sedmičkou nezačínalo a se součtem 421 ran jsme obsadili 12. příčku. Z toho rezultovalo zařazení do druhého pavouka.

Na úvod nás čekal duel proti Golf Klubu Týn nad Vltavou, který v kvalikaci zahrál 426 ran, tedy pouze o 4 údery více. Papírové předpoklady byly tedy celkem vyrovnané. Konečný výsledek potěšil náš tým, poměrně s klidem jsme vyhráli poměrem 3,5:1,5.

Následoval zápas proti v kvalifikaci deváté Kunětické Hoře. Zde se hrálo urputně, ale více ze hry přeci jen měli naši soupeři. Konečný výsledek 1:4 vypadá, že šlo o jednoznačný boj, nicméně naši mládežníci nedali svoji kůži zadarmo.

Na závěr mistrovství jsme si vylepšili chuť cennou výhrou nad Valašským golfovým klubem. Zápas se pro nás sice ze začátku nevyvíjel příznivě, neboť jsme prohráli úvodní foursome a druhý singl. Tým z Rožnova pod Radhoštěm měl tedy dva pomyslné matchbally, ale naši reprezantanti je oba odvrátili. Rozhodující bod přinesl letos velice dobře hrající Kristián Barvíř.

Královéhradecký tým touto výhrou vybojoval konečnou 11. příčku v Poháru klubů družstev mládeže do 16 let. Medailové boje byly sice poměrně daleko, na druhou stranu účast v národním finále je vždy sama o sobě úspěchem a i zde jsme předvedli velice dobrý golf.