Martin Votroubek a Lucie Harcubová hráli na přelomu srpna a září na hřišti Panorama Kácov Akademické Mistrovství ČR. Jedná se o tříkolový šampionát studentů vysokých škol pořádaný Komisí golfu České asociace univerzitního sportu a Českou golfovou federací. Turnaj je otevřený pro amatéry i profesionály. Ti se účastnili dva v mužské kategorii, ženská kategorie byla bez profesionálních hráček.

Martin Votroubek do turnaje vstoupil 76 ranami, čímž si vytvořil velice dobrou pozici v první pětce. Na čelních příčkách se pohyboval i po druhém dni, kdy rovněž zahrál 76 úderů. Třetí den Martin zaútočil na medailové posty a až do 14. jamky to vypadalo mimořádně nadějně. Bohužel minisérie double-double-triple na jamkách 15-17 naděje našeho hráče na medaili ukončila. S výsledkem 80 ran a celkovým součtem 232 ran zaostal Martin za bronzovou příčkou o 2 údery a obsadil konečné páté místo.

Lucie Harcubová zahájila turnaj výkonem 74 ran, což jí vyneslo na čtvrtou příčku průběžného leaderboardu. V dalších dvou dnech naše hráčka s hřištěm sváděla větší bitvu a nedařilo se jí hrát tolik birdie. Po kolech za 80 a 78 ran nakonec Lucka skončila na 4. místě při stejném součtu 232 ran jako hrál Martin Votroubek mezi muži. A stejně jako v mužské kategorii, i v ženách "ležela" bronzová medaile na 230 ranách.

Byť to tentokrát na pódium nestačilo, oba naši vysokoškoláci podali výborné výkony a na šampionátu, kde jsme dosud nemívali příliš úspěchů, skvěle reprezentovali klub. Palec nahoru!