Nejdůležitejším klubovým turnajem sezóny je mistrovství klubu na rány. V neděli 12. září se odehrál již 26. ročník tohoto šampionátu a jeho vítězi se stali Matěj Basler v kategorii mužů a Justýna Šafaříková v kategorii žen.

Matěj Basler mířil za titulem od prvního drajvu. Po šesti jamkách byl na skóre tři údery pod par. Pak už se sice jeho strojek na birdie zastavil, ale s dalšími devíti pary, dvěma bogey a jedním dabláčem donesl Matěj do klubovny výsledek 73 ran (+1), který mu celkem v poklidu přinesl mistrovský titul. Druhý hráč pořadí Martin Votroubek zahrál 76 ran, třetí skončil obhájce loňského prvenství Tomáš Kvasnička mladší s výsledkem 78 ran.

V ženské kategorii se situace vyvíjela odlišně a o titul se bojovalo až do posledních jamek. První třetina kola vyšla nejlépe Anně Starostové, která hrála jeden par za druhým a svým spoluhráčkám se jasně vzdalovala. Ve střední části kola se ovšem zlepšila Kateřina Horáková a před poslední šesticí jamek se k vedoucí Starostové dotáhla. Před obě hráčky se však dostala Anna Šolcová, která se skóre +4 po 12 jamkách měla k vítězství nejblíže.

Závěrečná pasáž bohdanečského hřiště je ovšem nemilosrdná a všechny hráčky v průběžném vedení zde začaly ztrácet rány. Ne tak obhájkyně titulu Justýna Šafaříková. Ta si sice nesla ve scorekartě zátěž v podobě triple bogey ze čtvrté a double bogey z jedenácté jamky, ale od dvanáctky chybovala již jen jednou a postupně se prostřílela až na první místo. Zvítězila se 79 ranami o jeden úder před druhou Kateřinou Horákovou a o čtyři rány před třetí Annou Šolcovou.

V žákovské kategorii se nejlépe vedlo Markovi Slezákovi, jehož 82 ran je velikým příslibem do budoucna. Ze druhé strany věkového spektra, ale přesto s nepochybným příslibem do budoucna, se nejlepším seniorem klubu stal díky 81 ranám Petr Solich.

daw