Mistrovství klubu na jamky se konalo na začátku října na hřišti Golf Resortu Lázně Bohdaneč. Letos se zúčastnili jen 4 muži a žádné ženy, což je velká škoda. Jamkovka hraná na začátku října se dlouhodobě potýká s tím, že řada hráčů již sezónu bere jako ukončenou. Letošní účast byla bohužel jedna z historicky nejnižších.

Uskutečnilo se rovnou semifinále, kde hrály dvojice Petr Lexa proti Tomáši Kvasničkovi a Vláďa Rybář proti loňskému vítězi Petru Solichovi. Vše napínavé až do konce. Souboj mezi Petrem a Tomášem skončil 4 jamky před koncem ve prospěch Tomáše. Druhá dvojice si to rozdávala až do 19. jamky, kdy tentokrát udržel nervy více na uzdě Vláďa.

V boji o třetí místo skrečoval hru pro zranění kolene Petr Lexa, takže pomyslnou bronzovou medaili získal bez boje Petr Solich. Finále slibovalo nelítostný souboj mezi papírově slabším Vláďou Rybářem a vysokým favoritem Tomášem Kvasničkou. A to je právě to krásné na jamkové hře, že papír nemusí být všechno. Tři jamky před koncem bylo dormie ve prospěch Vládi. Potom Tomáš ještě jednu jamku vyhrál a konečné rozuzlení přišlo na 17. jamce, kdy po mnoha nepovedených nervozních ranách z obou stran došlo k vyskvérování. Tím bylo určeno konečné skóre 2&1 a Vláďa Rybář se po několika hubených letech opět stal mistrem golfového klubu Hradec Králové ve hře na jamky.

Oba finalisté toho měli plné kecky, hlavně Vláďa Rybář, který jako master-senior odehrál 36 napínavých jamek během 8 hodin + jednu na odchod do klubovny.

daw