Dějištěm národních finálových turnajů Mistrovství ČR družstev do 18 let byla v tomto roce celkem netradiční hřiště. Dívky vyrazily do pražského Motola, chlapci hráli v Terezíně. Samozřejmě jsme našim mladým hráčům a hráčkám přáli medailové odměny, ale bylo jasné, že to bude mimořádně těžké.

Dorostenky

Dívčí tým nastoupil ve složení Justýna Šafaříková, Eliška Husáková, Kateřina Husáková, Kateřina Horáková, Anna Šolcová a Anna Paroulková. V úvodním kole nás vyzvala Regionální golfová akademie Plzeňského kraje. Dopolední čtyřhry přinesly smírný výsledek 1:1, takže jsme napjatě sledovali odpolední singly.

První singl přiklonila na naši stranu Justýna, která vyhrála nejtěsnějším výsledkem 1up na 18. jamce. Nikdo další z týmu se ale už bodově nepřidal, a tak jsme po konečném výsledku 2:3 zůstali před branou užšího finále.

Druhý den proti Hodkovičkám se našim hráčkách nevydařil. Těžko říci, zda se projevilo zklamání z předešlé porážky, ale Hodkovičky braly pohodlné vítězství 4:1. Zbýval tedy poslední den na napravení chuti a reputace.

Soupeřem do třetího dne byly slovutné Karlovy Vary. Velice dobře nám vyšly čtyřhry, děvčata v obou případech vyhrála a vedení 2:0 před singly bylo povzbudivé. Pak se stalo něco, co se jen tak nevidí. Katka Horáková šla do prvního singlu a soupeřce z Karlových Varů nedopřála jediného nadechnutí. Vyhrávala jamku za jamkou, a když jich bylo deset, tak se šlo domů. Výsledek 10&8 se opravdu jen tak nevidí... V dalších singlech už nebylo o co hrát, zbývající zápasy byly vypůleny a Golf Club Hradec Králové si připsal první výhru. Díky tomu naše hráčky obsadily na národním šampionátu konečné sedmé místo.

Dorostenci

Chlapecký tým hrál ve složení Matěj Basler, Jan Veber, Kristián Barvíř a Denis Knap. Na úvod nás čekal favorizovaný Albatross Golf Club Praha. Po dopoledních foursomech jsme drželi vyrovnané skóre, když jednu čtyřhru vyhrál soupeř a jednu my. V odpoledních singlech ale Albatross zabral a záhy bylo rozhodnuto.

Další den se proti nám postavila Kunětická Hora. A opět jsme bohužel byli svědky stejného scénáře - vyrované dopolední čtyřhry a velký sešup v singlech. Udržet koncentraci po celý dlouhý den se našim borcům zkátka nedařilo.

Na poslední den pro boj o čestné sedmé místo jsme hráli proti Golf Clubu Black Bridge. Dopolední čtyřhry dopadly do třetice všeho dobrého a zlého opět vyrovnaně. A odpolední singly? Jako podle kopíráku... Dál než na 14. jamku jsme se nedostali.

Taková je zkrátka jamkovka, výsledky jsou těžko predikovatelné a mohou býti i kruté. I tak ale naši reprezentanti mohli z turnaje odejít se vztyčenou hlavou, neboť se dostali mezi osm nejlepších klubů v ČR.

 

daw