Od roku 2009 se píše historie turnaje Old England Cup, při kterém částečně ožívá duch starobylého golfu. Hráči se mohou odít do dobových kostýmů a zkusit hrát tak, jak to bylo běžné před sto lety.

Letošnímu Old England Cupu přálo skvělé počasí. Anglický hrádecký park zářil svěží jarní zelení, stromy byly obsypané bílými květy, nebe azurově modré, zkrátka den jako malovaný.

Nejlepší výkon dne podal Petr Lexa, jehož 75 ran vyšperkovaných berdíkem na 18. jamce nemělo v kategorii A konkurenci. Petr vyhrál s náskokem tří úderů od pronásledovatelů na dalších místech a upevnil si tím pozici na čele průběžného hodnocení GCHK Tour.

Taktéž v kategorii B bylo k vidění přesvědčivé vítězství - Lenka Donátová díky 41 stablefordovým bodům (a vynikajícím 80 ranám) přehrála všech 21 ostatních soutěžících této nejvíce obsazené kategorie. V kategorii C zvítězil JHosef Bešík, který se 46 body (při 96 úderech) zaznamenal absolutně nejvyšší netto skóre ze všech účastníků turnaje.

GCHK Tour pokračuje již příští týden Zámeckým turnajem na Myštěvsi, který se započítává v samostatném dvojbloku s Old England Cupem jako Královéhradecká zámecká tour. Hraje se o krásné putovní poháry se jmény vítězů navždy vyrytými na jejich podstavcích. Jste srdečně zváni!