Jaro je po dvou letech konečně bez pandemických omezení, a tak mohla být naše tradiční cesta za golfem uskutečněna podle plánu. Jelo se ve dnech 16.-18. května do Pyšel a Kácova. Střední Čechy byly zvoleny záměrně nejen s návštěvou nových hřišť, ale i se vzpomínkou na „čundrácké časy“ kolem Sázavy. Termín kopíroval tradičně měsíční úplněk, kdy je předpoklad dobrého počasí. To se splnilo, neboť počasí bylo výborné po všechny tři dny.

A tak se první den před polednem na terase klubovny Loreta Pyšely sešlo 18 účastníků a po malém občerstvení se vyrazilo na hřiště. To je doslova něžné, krásné a všichni ho zvládli bez bugin. Po hře následoval přesun na  ubytování do Kácova, a to exkluzivně na ubytování přímo v Pivovaru Kácov, na břehu Sázavy, která s nostalgií plyne kolem. V pivovaru je i Pivovarská hospoda, kde při večeři jsme provedli rozbor hry, a vzhledem k teplému večeru se sedělo na zahrádce.

Večer sprchlo, ale déšť přešel na severovýchod, takže druhý den již nepršelo, byť bylo chladno. Hrálo se hřiště v Kácově v kombinaci River + Meadows a většina hráčů jela na buginách. To se vyplatilo, neboť hřiště bylo náročné s dlouhými přechody mezi jamkami. Večer následoval opět rozbor hry, ale již s menším nasazením.

Středa ráno krásné slunečné počasí a opět hra na Kácově. Tentokrát devítka Forest, a kdo chtěl jít více, tak ještě River. Většina však šla jen devítku, a protože nebyly buginy, tak se šlo bez nich. Znamená to až na odpaliště jamky č. 6 stále stoupat do kopce, potom 4 jamky klesat ke klubovně. Všichni i přes ranní nervozitu ohledně bugin devítku Forest zvládli. Po obědě cca ve 14 hodin se hráči rozjeli k domovům se spokojeným výrazem na tváři.

dr