Dva reprezentační týmy Golf Clubu Hradec Králové mají za sebou první turnajová kola ligových soutěží ČGF v tomto roce. “Áčko” se představilo v první lize na Slavkově, “béčko” hrálo třetí ligu v Mladých Bukách.

1. liga

Na jihu Moravy naši muži nastoupili ve složení Kristián Barvíř (89,80), Matěj Basler (78,74), Petr Lexa (86,88), Miloslav Synek (90), Antonín Vajcík (89), Jan Veber (82,88) a Martin Votroubek (78,83). Družstvo podpořil skvělým výkonem především Matěj Basler, kterému v individuálním pořadí celého turnaje patřilo 8. místo. Spolehlivě zahrál také Martin Votroubek, který má letos velkou formu a svůj hendikep poprvé dostal do plusových hodnot.

Celkově obsadil Hradec Králové na Slavkově 8. místo, což je poslední příčka zajišťující play-off. Na sedmé místo, které v tuto chvíli drží Golf Club Pardubice, ztrácíme pouhou jednu ránu. Na druhou stranu na 9. místo, kde se nyní nachází Golf Club Radíkov, máme náskok jedného úderu. Tato trojice klubů mezi sebou s největší pravděpodobností povede 29. července na Kunětické hoře boj o to, kdo bude hrát play-off o postup, a kdo play-out o udržení.

3. liga

První půle takzvané “krajské” ligy se odehrála v Mladých Bukách. O turnaj je v kraji velký zájem a řada klubů včetně našeho nominovala do soutěže B tým, ba některé kluby nasadily i C týmy. No a vedle nich samozřejmě nastoupilo mnoho A týmů klubů, které nemají žádného svého zástupce ve vyšších ligových patrech.

V našem týmu se objevila část hráčů, kteří se již dříve představili v první lize na Slavkově, a příležitost hrát v Mladých Bukách využili k tréninku či boji o možné vylepšení individuálních pozic na amatérském žebříčku ČGF. Během dvou dnů hráli Kristián Barvíř (76), Matěj Basler (75,77), Karel Blecha (89), Tomáš Kvasnička (85), Petr Lexa (85), Karel Nový (95), Pavel Urbanec (79,86), Jan Veber (81,74) a Vladimír Wsól (83).

Výkony našich borců byly dost dobré na to, abychom obsadili průběžné třetí místo v ligové tabulce. Vzhledem k účasti 23 klubů, je třetí příčka velice lichotivá. O konečném pořadí se rozhodne 9.-10. července na Grabštejně, kde se uskuteční finálová část 3. ligy.

daw