V polovině května odstartovala na hřišti v libereckém Machníně druhá liga žen, ve které hájil barvy Hradce Králové náš B tým. O měsíc později pak začala i nejvyšší ligová soutěž, a to Extraliga na Mnichu, kde naše hráčky změřily síly s nejlepšími kluby v ČR.

Dominance na Machníně

Královéhradecký tým byl posílen o extraligové hráčky, které již trénovaly na extraligový víkend. Družstvo ve složení Justýna Šafaříková, Kateřina Horáková, Karolína Synková, Anna Starostová, Eva Němečková a Anna Šolcová si po dvou dnech zajistilo vedoucí příčku za 449 ran. Justýna hrála dvakrát pod 70 ran, což bylo bezkonkurenčně nejlepší skóre. Ani ostatní hráčky v týmu se nenechaly zahambit a v celkovém součtu Hradec vede druhou ligu s náskokem 29 ran před druhou Mladou Boleslaví a 37 ran před třetím Boby Fleisch Clubem.

Pomalý rozjezd na Mnichu

Na Extralize se naše hráčky představily v sestavě Barbora Gaislerová, Kateřina Horáková, Jana Kábrtová, Justýna Šafaříková a Anna Šolcová. S celkovým výkonem 742 ran nemohou být naše ženy úplně spokojeny, protože stačí pouze na průběžné 10. místo v tabulce a ztráta na poslední místo play-off, které drží Golf Club Kunětická Hora, je 29 ran. Vypadá to tedy s největší pravděpodobností na play-out a boj o udržení. Držíme palce, aby to vyšlo!

daw