Dívčí tým Golf Clubu Hradec Králové ve složení Dominika Burdová, Lucie Harcubová, Tereza Plachá a Justýna Šafaříková vybojoval třetí místo na Mistrovství ČR družstev do 18 let. Na mistrovskou medaili v družstvech jsme čekali dlouhých sedm let.

Na Zbraslavi, která šampionát hostila, naše hráčky rozhodně nepatřily mezi favoritky. Proto také hrály bez ostychu a o výhře nad favorizovanými Mariánkami se v tamější klubovně hodně hovořilo. Hlavně díky výkonu Lucky Harcubové, která po eaglu na pětiparové jamce č. 13 zahrála hole in one na jamce č.16 a dokonala vítězství ve čtvrtfinále, když naše čtyřhra Dominika Burdová a Tereza Plachá měla již první bod v kapse.

Semifinále děvčata po boji prohrála s pozdějšími vítězkami z Beskydského golfového klubu. Boj o třetí místo opanovaly naše hráčky. Po obou čtyřhrách vedly a první dva vyhrané singly jim zajistily zasloužený pohár a medaile za třetí místo.

V termínově nabitém kalendáři, kdy většina našich hráčů a hráček pendlovala mezi ligovými a juniorskými soutěžemi, je pozoruhodná herní vyspělost a chuť reprezentovat těchto hráčů. Ve všech případech byl vidět výborný golf. Poděkování patří všem rodičům, kteří svědomitě naplánovali dětem svoji i jejich dovolenou, pokud vůbec nějakou měli. Věkový průměr a jejich herní kvality říkají, že o nich jistě uslyšíme i v následující golfové sezóně.

Nakonec citát, který provázel díky Dominice Burdové dívky do 18 let na Zbraslavi:

“Nikdy jsem se nic nenaučil na turnaji, který jsem vyhrál” (Bobby Jones)

Fotogalerii z turnaje naleznete zde.

šaf, daw