Poslední víkend v červenci se odehrál ve znamení finálových fází vyšších ligových soutěží ČGF. Na Kunětické hoře se představili naši muži, kterým před závěrečným kolem na rány docela teklo do bot. Na průběžném osmém místě tabulky byl Hradec Králové na dostřel jediného úderu od sestupového Play-out. Díky vyrovnanému týmovému výkonu, který plně snesl prvoligová měřítka, naši borci devátý Golf Club Radíkov eliminovali a umístění v postupové osmičce uhájili.

Jak se ukázalo další den, rozdíl mezi bojem na chvostu startovního pole a bojem o příčky nejvyšší může někdy tvořit jen tenká linie. Posíleni úspěchem při udržení osmého místa nastoupilo naše družstvo proti vítězi základní části Golf Clubu Lipiny do Play-off. Pro favorizované Lipiny to měla být formalita v cestě za nejvyššími metami, vždyť v součtu tří předešlých kol na rány nám nadělili bezmála sto ran! Ale v jamkovce se rozdíly smazaly a byl to boj do poslední rány posledního flajtu.

Zahajovací foursome kapitána Míly Synka a Tomáše Vajcíka nevydal svůj bod soupeřům z Karviné brzo, ale přeci jen na 14. jamce musela naše dvojice kapitulovat. Na stejném greenu prohrál svůj singl také Pavel Urbanec, čímž Golf Club Lipiny získal druhý bod a značně se přiblížil k postupu. Ve třech ostatních singlech však měli výrazně navrch královéhradečtí reprezentanti.

Kristián Barvíř se vypořádal s Michalem Kucharčíkem na 17. jamce a přinesl do naší pokladničky cenný plný bod. Matěj Basler bohužel přišel v duelu s Matyášem Sliwkou na druhé devítce o poměrně komfortní náskok čtyř jamek, ale svůj zápas dovedl alespoň do remízy. Tíha okamžiku se posunula na závěrečný flajt, v němž Martin Votroubek bojoval s Danielem Unčovským.

Na odpališti 17. jamky Martin vedl o dvě jamky a výhra byla opravdu na dosah. Týmu Lipin zbývala vlastně již jen teoretická šance na postup, neboť jedině plný zisk obou jamek je mohl poslat dál. Jak se ovšem říká v jamkovce, nikdy není konec, dokud není konec. Tento bonmot se vyplnil v náš neprospěch, lipinský hráč vyhrál díky parům obě poslední jamky, čímž vyskvéroval zápas a za minutu dvanáct tak převážil postupovou matematiku ve prospěch svého týmu.

Golf Club Lipiny nás porazil 3:2 a postoupil do semifinále první ligy. My si z toho můžeme odnést pocit, že soupeřit se dá téměř s každým, i s tím největším favoritem. A že bojovat se musí až do poslední rány poslední jamky. Ostatně proto je golf tak skvělou hrou, že.

daw