Národní šampionát žáků proběhl na konci června v Sokolově. Na obtížném hřišti se představili tři zástupci našeho klubu - Justýna Šafaříková společně s Kateřinou Horákovou soutěžili v kategorii kadetek, zatímco Pavel Urbanec nastoupil v kategorii kadetů.

A mezi 51 soutěžícími kadety se Pavel rozhodně neztratil! Hned na úvod pokořil o ránu osmdesátku a velice se přiblížil cutu. Což druhý den potvrdil, poté co s 80 ranami velmi pohodlně prošel do finálového dne. Třetí kolo na druhé devítce už trochu polevil v koncentraci se šesti bogey a jedním doublem, přesto uhrál v posledním dni solidních 83 ran a umístil se na 15. příčce.

V kadetkách byla jednou z velkých favoritek Justýna Šafaříková a jejích dvakrát 77 ran v prvních dvou kolech ji drželo vysoko na leaderboardu. Ve finálovém kole ještě více zabrala a její výsledek 74 ran byl druhým nejnižším skóre dne. Přesto toto zlepšení na medailové pozice nestačilo - Justýně nakonec chyběly dvě rány na 3. místo a obsadila celkovou sedmou příčku.

Kateřině Horákové nevyšel první den, kdy 88 ranami téměř uzavírala výsledkovou listinu. Zlepšení o 5 ran ve druhém kole bylo pozitivní zprávou, na cut to však tentokrát nestačilo.

daw