Mistrovství Golf Clubu Hradec Králové se odehrálo v obvyklém zářijovém termínu a ve svém obvyklém dějišti - golfovém resortu v Lázních Bohdaneč. 26 mužů a 6 žen s hendikepy pod 36 hrálo v hlavních kategoriích o nesmrtelné tituly klubových přeborníků na rány. Vedlejšími kategoriemi pak byly soutěže žáků do 14 let, seniorů nad 50 let a mužů i žen stableford netto.

Těžko říci, koho by v mužské kategorii favorizovaly sázkové kanceláře, pokud by se vypisovaly kurzy. Mezi žhavé kandidáty na titul se jistě řadil člen PGA Honza Petráček, stejně tak jako hlavní opora ligového týmu GCHK Matěj Basler. Za nimi pak číhali na svoji příležitost další ligoví borci, jako Kristián Barvíř, Tonda Vajcík nebo Míla Synek.

Hned po prvních dvou jamkách se ze hry vyautoval Petráček, který zahájil dvojicí triple bogey a jeho šance na úspěch už zůstaly jen v teoretické rovině. Ani Míla Synek nevstoupil do mistrovství tou správnou nohou se čtyřmi ranami nad par na dvojici zahajovacích jamek. Na čele pomyslného leaderboardu se v polovině kola vyhřívala trojice seniorů Jedlička (+2), Kvasnička (+3) a Lexa (+3) s trojicí juniorů Slezák (+4), Barvíř (+2) a Basler (-1).

Na druhé devítce se zřetelně oddělila dvojice Matěj Basler a Kristián Barvíř, která spolu jakoby hrála vlastní jamkovku. Většinu kola měl více ze hry Matěj, ale Kristián dělal jen velmi málo chyb a trpělivě čekal na svoji příležitost. Ta přišla na tříparové šestnáctce, kde Matěj utrpěl triple bogey a Kristián se stal lídrem turnaje. Ovšem hned na následující přetěžké jamce se Matěj vrátil skvělým birdie do hry a srovnal skóre. 

Rozhodla tedy závěrečná jamka a to, kdo bude méně nervózní při hře vabank. Titul mistra klubu nakonec bralo Matějovo bogey (celkem 76 ran) oproti Kristiánovu dablu (77). Třetí místo s 80 ranami vybojoval Petr Lexa.

Ženská kategorie měla hlavní a jedinou favoritku v osobě šampionky Justýny Šafaříkové. Ta potvrdila svoji výjimečnou pozici klidným výkonem 82 ran. První birdie sice Justýna zaznamenala až na 11. jamce, ale na přidala další a na těžké dvojičce 17 a 18 hrála spolehlivé pary, takže turnaj vyhrála s náskokem 9 ran od nejbližších pronásledovatelek.

Neúčast ostatních ligových reprezentantek na klubovém mistrovství dala dobrou příležitost ostatním našim hráčkám soupeřit o stupně vítězů. Této příležitosti se chopila Karolína Synková a Iva Čečotka Meidlová, které obě hrály shodně 91 úderů.   

Oba noví mistři úspěšné obhájili své tituly z loňského roku. Obhajoba se také povedla nejlepšímu hráči v žákovské kategorii, jímž se stal Marek Slezák o pouhé tři údery před druhým Štěpánem Šafaříkem. Třetí místo patří Karolíně Synkové.

Mezi seniory zvítězil Petr Lexa s náskokem tří ran před Tomášem Kvasničkou a Petrem Jedličkou (oba 83). Nejlepšími netto výsledky se prezentovali Petr Paroulek mezi muži (40 bodů) a Iva Čečotka Meidlová v kategorii žen (42 bodů).

daw