Hráčky Golf Clubu Hradec Králové vybojovaly v Play-off Extraligy na Casa Sereně vynikající páté místo. Bylo to ovšem obrovské drama. Pouhé tři údery rozhodly po pěti kolech hraných na rány o postupu do jamkového Play-off. Všechny naše hráčky do tohoto výsledku daly maximum. Tým skvěle táhla Lucie Harcubová, která byla v individuálním hodnocení v absolutní špičce celé soutěže. Ovšem bez kvalitních výkonů ostatních spoluhráček by toto nestačilo. Smeknutí klobouku proto zaslouží také Jana s Bárou Kábrtovy, stejně tak jako Eva Němečková s Annou Starostovou a nehrající kapitánka Zuzka Přibylová.

Parádně špalapající tým odrazil ve finálovém kole v základní části soutěže o tři rány útok Golf Club Black Bridge a radoval se z postupu do Play-off. Soupeř v prvním kole, Royal Golf Club Mariánské Lázně, byl nejen nad naše síly, ale jak se později ukázalo i nad síly všech ostatních. Právě Mariánky se nakonec radovaly z titulu mistryň ČR.

Z porážky od pozdějších mistryň se naše ženy rychle oklepaly a v dalších dnech již nezaváhaly. Nejprve si poradily s Kunětickou Horou, která přitom do Play-off postupovala z druhé pozice jako horký favorit na titul. Zápasy skončily remízou 1,5:1,5. Proto přišla na řadu rozehrávka náhlou smrtí, a teprve zde se nám povedlo rozhodující jamku vyhrát.

Poslední hrací den si pak na Hradci Králové vylámaly zuby reprezentantky Beskydského golfového klubu. Výsledné páté místo je sladkou odměnou za mnohaleté práci, kterou náš tým nejen v ligových soutěžích odváděl. Jak bylo řečeno výše, jde o mimořádný úspěch mimořádně soudržného a stabilního družstva. Hráčkám i všem ostatním, kdo je v jejich ligovém snažení podporoval, patří velká gratulace.


Podrobnou reportáž z vyvyvrcholení letošní Extraligy naleznete na serveru ČGF.

daw