Mistrovství klubu na jamky se rozehrálo 2. října v golfovém resortu Lázně Bohdaneč. Rozehrálo, ale nedohrálo. Alespoň tedy v mužské kategorii, kde se borci postoupivší do finále Matěj Basler a Kristián Barvíř domluvili na přeložení duelu kvůli časové tísni na pozdější termín. Což je sice teoreticky možné, ale vzhledem k rapidnímu zkracování dní ruku v ruce se zhoršováním počasí a podmínek pro hru může dojít k tomu, že se zápas o titul mistra vůbec nemusí odehrát. I to jsme již v klubu zažili - v roce 2007 se tak dlouho hledal termín pro finále, až napadl sníh a bylo po žížalkách.

Na první říjnovou neděli se tedy alespoň podle plánu odehrálo finále kategorie žen, v němž si mistrovský titul zajistila Justýna Šafaříková výhrou nad Kateřinou Horákovou.


O třetí titul jamkového mistra ve své bohaté hráčské kariéře usiloval Petr Solich, ale jak dokazuje fotka pořízená u klubovny, více času na letošním jamkovém mistrovství strávil hledáním míčku v lese, nežli hrou na nízko sekaném pažitu. A jelikož spousta balónů v lese zůstala nenalezena, Petr na stupně vítězů nedosáhl. Avšak něco se přeci jen v lese našlo a jistým druhem trofejí se nakonec Petr pochlubit mohl. Jen doma místo na římsu nad krb putovaly zřejmě hned do kuchyně.

Ale to jsme trochu odbočili... Odložené mužské finále se nakonec během podzimu povedlo sehrát a třebaže o jeho průběhu nemáme podrobné informace, jméno jamkového mistra klubu vám prozradíme. Stal se jím Matěj Basler.

V roce 2022 tedy došlo k vzácné shodě, kdy mistr a mistryně klubu ve hře na rány zvítězili následně i v mistrovství na jamky. V bezmála třicetileté historii Golf Clubu Hradec Králové nastala takováto konstelace poprvé.

daw