Ženský tým Golf Clubu Hradec Králové nebude ani v příštím roce chybět v nejvyšší národní týmové soutěži. V základní fázi letošní Extraligy naše hráčky obsadily 10. místo, které poté v jamkovém Play-out ještě o jednu příčku vylepšily.

První tři kola Extraligy se odehrála v Sokolově. Nejlepší individuální výkony podala Justýna Šafaříková, která během tří dnů dokázala zahrát 12 birdie (!!!) a s konečným výsledkem +2 patřila v hodnocení jednotlivců do první osmičky. Solidní golf na vysoké úrovni hrály i ostatní členky týmu Kateřina Horáková, Berenika Kucrová, Eliška Husáková a Barbora Gaislerová. Poslední kolo na rány se pak konalo v Ostravici, kdy se k týmu přidala také Anna Šolcová.  

V jamkové fázi Play-Out se proti nám první den postavilo družstvo Kunětické Hory, které jsme porazili 2:1. Bodoval foursome Horáková/Husáková, a v singlech přinesla bod také skvěle hrající Šafaříková.

Dalším klubem v souboji o udržení Extraligy byla pražská Čechie, která proti našim hráčkám nezískala ani bod. Čtyřhru si úspěšně odzkoušelo duo Kucrová/Šolcová, v singlech zabodovala opět Šafaříková a k ní se přidala i Horáková.

Na závěr v bitvě o konečné 9. místo se proti nám postavil Park Golf Club Ostrava. A ani šilheřovické hráčky nás nedokázaly zastavit. Po výhře 2:1, o kterou se zasloužila čtyřhra Šafaříková/Horáková a singl Husákové se Golf Club Hradec Králové stal vítězem Play-Out a zajistil si účast v Extralize i pro příští rok.

Gratulujeme hráčkám, a samozřejmě i jejich doprovodům!

Připojujeme fotogalerii Zdeňka Sluky, který fotil závěrečné zápasy Play-Out.

daw