Matěj Basler i Justýna Šafaříková dokázali obhájit tituly mistra a mistryně klubu. Klubový přebor, který se odehrál v neděli 10. září na Bohdanči, se těšil značnému zájmu soutěžících, jichž se přihlásilo více než šedesát.

Turnaj provázelo nádherné letní počasí. Hřiště bylo ve výtečném stavu, připravené pro závěrečné turnaje golfové sezóny. Uválcované greeny leckoho překvapily svojí rychlostí a náročné pozice jamek odpovídali důležitosti turnaje.

V mužské kategorii si Matěj Basler rozhodující náskok pěti úderů před vicemistrem Tomášem Kvasničkou třetím Petrem Solichem vybudoval již na první devítce. K tomu mu pomohl eagle na skórovací šestce a posazený uprostřed série šesti parů. Ve druhé půli kola se sice Matěj nevyhnul chybám a zapsal tři rány nad par, ale toto nepatrné pootevření vrátek nedokázal žádný z Matějových pronásledovatelů využít.

Mezi ženami se turnajová zápletka vyvíjela v podobném duchu. I v této kategorii si budoucí šampionka Justýna Šafaříková vytvořila díky první devítce zahrané v paru náskok pěti ran před druhou hráčkou v pořadí Kateřinou Horákovou. A tento náskok se nezmenšil ani poté, co na druhé devítce Justýna připsala do scorekarty čtyři bogey. Ba naopak, ještě se o ránu zvýšil. Extraligový trojlístek nejlepších žen doplnila Anna Šolcová.

Nejlepším žákem v kategorii do 14 let se po 86 úderech stal stejně jako vloni Marek Slezák. Mezi seniory se ve velice početné konkurenci stal mistrem klubu Tomáš Kvasnička, který na tomto čestném postu vystřídal obhájce titulu Petra Lexu.

Děkujeme všem hráčům, kteří si našli čas a přijeli si na mistrovství klubu zahrát. Vyhrát mohou jen ti skutečně nejlepší, ale klubový šampionát by měl vždy být tím soutěžním vrcholem roku pro každého golfistu nezávisle na výkonnosti.

Výsledky mistrovství na rány slouží k nasazení hráčů a hráček a do mistrovství GCHK na jamky, které se bude hrát v obvyklém termínu v neděli 1. října na Bohdanči. Počet míst v jamkovce je omezený, přijato bude 8 nejvýše umístěných mužů a 4 ženy.

daw