Týden poté, co jsme v Lázních Bohdaneč ukončili GCHK Tour, jsme se do tohoto sympatického resortu opět vrátili. Již po jedenadvacáté se totiž konalo mistrovství Golf Clubu Hradec Králové ve hře na rány.

Předpověď počasí nevěštila vůbec nic dobrého. Očekávaly se silné deště, ale realita nakonec byla úplně jiná. Jak zaznělo v klubovně - to už musí pršet vážně úplně všude, aby pršelo i v Bohdanči. Opravdu, srážkové mraky se hřišti zdaleka vyhnuly, občas dokonce i připalovalo sluníčko.

Mistrovské tituly přijeli obhajovat Míla Synek a Lucka Harcubová. Jejich mise ovšem byla úspěšná pouze z 50%. Obhájit svoji pozici se podařilo jen Lucce. Zato však s velkou parádou. Hned na úvodní jamce sice ztratila vinou bogey jednu ránu, ale pak za to vzala: par-par-par-birdie-eagle-birdie. Po sedmi jamkách s průběžným skóre 3 rány pod par byly karty rozdané víc než jasně. Dvě double bogey na 8. a 11. jamce naše nejlepší hráčka korigovala berdíky na devítce, třináctce a patnáctce. Výsledkem bylo 71 ran a vítězství s náskokem 7 ran před druhou Zuzkou Přibylovou a 10 ran před třetí Annou Starostovou.

Mužská kategorie byla o dost zapeklitější a o vítězi nebylo rozhodnuto do posledního úderu. Titul mistra klubu totiž ležel až na hranici 80 ran, tedy nezvykle vysoko. Zahrát 80 bylo v silách mnoha soutěžících, v sobotu 18. září to ale dokázal pouze jeden z nich - Tomáš Vajcík. S 81 ranami se druhý umístil Chris Horák, třetí Petr Jedlička donesl 82. Petr se díky tomuto výsledku probojoval i k titulu seniorského mistra klubu, neboť z hráčů nad 50 let nikdo jiný nezahrál lépe. Žákovským mistrem klubu do 14 let se stal Kristán Barvíř po velmi dobrém výkonu 83 ran.

Fotogalerie z vyhlášení turnaje zde.

daw