Za solidního počasí (pod mrakem, 10° C, slabý vítr) proběhlo na kvalitně připraveném hřišti v Bohdanči finále Jamkovky 2016 mezi Mílou Synkem a Petrem Solichem (obhájce z r. 2015). Petr předtím vyřadil ve hře na 9 jamek dva ze tří přítomných singlistů (Vláďu Wsóla a Chrise Horáka), a tak se čekalo, zda si poradí i s poslední překážkou.

Na první devítce se oba předháněli, kdo dá více parů. Míla šel prvních 9 jamek za vynikajících +2, ale přesto vedl jen o jednu jamku ! Na druhé devítce se přeci jenom projevily lepší fyzické schopnosti mladší generace a Míla dotáhl svoji vynikající hru (celkem 12 parů na 16 jamkách!) ve vítezství v poměru 4/2 a k zisku prvního mistrovského titulu GCHK v jamkovce.

Závěrem ještě hodnocení ředitele turnaje, Vladimíra Rybáře: "Rád bych vám všem chtěl poděkovat za bojovnou a zároveň velmi přátelskou atmosféru při našem mistrovství klubu ve hře na jamky. Vítěz může být jen jeden a ten se jmenuje pro rok 2016 Miloslav Synek. Ve finále se utkal s loňským vítězem Petrem Solichem a byl to boj. Mílo, ještě jednou gratulujeme.  

Věřím, že se všem letošní systém líbil. Škoda, mohlo nás být více, do 16 hráčů bychom to zvládli. Příště k tomu přidáme kromě míčů, ještě řízek, nebo guláš se šesti."

 

sol