Jubilejní dvacátý ročník MIKULÁŠ GOLF CUPU je minulostí. Počasí na začátku prosince je vždy loterií, letos ovšem dopadlo nad míru dobře. Teplota ležela pod nulou, ale celý den svítilo nádherně sluníčko, které přispělo k dobré náladě na konci golfové sezóny. Sněhu jsme si tentokrát neužili, ale jinovatka po ránu navodila zimní atmosféru více než věrně. Proto skupina začínající hru venku patovala na namrzlém Adventure golfu i na venkovních jamkách, které byly připraveny na cvičné louce.

Celá soutěž se skládala ze čtyř disciplín, a to 18 jamek na simulátoru hřiště Mauna Kea, 18 jamek venkovním Adventure golfu,  5 jamek na driving range a nově 12 jamek Adventure golfu pod střechou. Celkový par mikulášského hřiště byl 149. Venkovní jamky byly pro hráče vzorně připraveny, označeny vlajkou s červeným praporkem, ale z důvodu mrazu se hrálo jen  na zimní greeny.

Přivítání hráčů bylo tradiční od Mikuláše a s přípitkem dobré whiskey. Jak jinak na tomto turnaji. Následovala snídaně a od půl desáté start turnaje ve dvou skupinách, jedna na simulátorech a druhá venku. Obě skupiny se ve 13 hodin vyměnily, a tak i venkovní odpolední hra se stihla odehrát do tmy.

Turnaj provázela příjemná nálada spojená s celodenním občerstvením a venku svařeným vínem. K večeři byl připraven Mikulášský guláš a bylo možno vyhlásit nejlepší hráče turnaje. Mezi muži hrálo 27 soutěžících, v ženách se na start postavilo 6 hráček. Obhájkyni z loňska Anně Starostové zabránila v účasti nepříjemná námraza na silnici, která nedovolila jejímu autu pokračovat v cestě na turnaj. Důležitější než účast a obhajoba však byla skutečnost, že nedošlo k vážnějšímu zranění.

Vítězi turnaje se stali Arnošt Martinec (157 ran) a Zdeňka  Hosmanová (189 ran). Nejnižší výkon dne předvedl profesionál Jan Petráček (150 ran), ale protože nezůstal ve Fomei do vyhlášení výsledků, cenu pro nejlepšího hráče získal Arnošt Martinec.

Mikuláš Golf Cup tedy oficiálně ukončil golfovou sezónu, kdy jsme měli možnost zahrát poslední venkovní rány roku 2016. Klubová činnost GCHK ovšem s příchodem zimy nekončí. V indooru pokračují turnaje dospělých a mládeže, tréninky TCM a od ledna pravidelná setkání členů a přátel Centra zábavy a sportu Fomei každý sudý čtvrtek od 18,30 hod.

dr