Jestliže se o nějakém amatérském turnaji hovoří jako o vrcholu sezóny, je to vždy Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány. Na turnaj se kvalifikují jen ti nejlepší hráči a hráčky, kteří ve čtyřech kolech měří síly s hřištěm i silnou konkurencí z okolních evropských zemí. Zahrát na takto sledovaném a prestižním turnaji hole-in-one je vždy mimořádná událost. V roce 2010 se to povedlo Kláře Spilkové, na níž o rok později navázala členka našeho golfového klubu Kristina Hostáková.

Šťastný okamžik přišel ve druhém kole na jamce č. 8. Pro atakování jamky navrtané v zadní části greenu vzala naše klubová mistryně čtyřku hybrida. Ránu trefila ideálně, ale o výsledku se v první chvíli nedozvěděla. "Jamka byla schovaná za vlnou, takže jsme míček neviděli. Když nebyl na greenu, šla jsem se podívat dozadu do bankru," popsala Kristina svůj příchod na green. Míček hovící si v jamce nalezla její spoluhráčka ve flajtu a zároveň i spoluhráčka z ligového týmu GC Hradec Králové Jana Kábrtová.

Po vysílačkách rozhodčích se zpráva o hole-in-one bleskově roznesla po celém hřišti. Zvláštní cenu za tuto skvělou ránu pak při závěrečném vyhlašování Kristině předal prezident České golfové federace Jan Jenčovský.