Již čtrnácté Mistrovství Golf Clubu Hradec Králové na rány na FSG simulátorech se konalo v Indoor Golf Centru Fomei v neděli 5. února 2017. Ústředním hracím dnem byla neděle, ale bylo možno hrát již od středy, aby se umožnila hra co nejvíce členům klubu. Na hráče bylo připraveno hřiště Valderrama, neboť toto hřiště bylo vybráno i pro Mistrovství ČR družstev, které se bude hrát o 14 dní později. Na mistrovství se přihlásilo 28 mužů a 8 žen.

 V propozicích turnaje je v bodě 3 uvedeno:

„Mistrem, nebo mistryní se může stát jen amatérský hráč s členstvím v GCHK.“

Vítězem turnaje tak může být kdokoliv, ale Mistrem klubu jen člen GCHK a amatér.

 V kategorii mužů bylo přihlášeno hodně hráčů a s rozdílnou výkonností. Vítězem turnaje se stal profesionál Jan Petráček s výsledkem 69, tj. 2 rány pod par hřiště. Na druhém místě se umístil druhý profesionál Tomáš Basler s výsledkem 71, tj. hrál hřiště v paru. Oba tak potvrdili svoji výkonnost a předstihli všechny amatéry.

Nevýhodou turnajů na simulátorech je skutečnost, že se startuje ve skupinách a různých časech, v našem mistrovství v 9 hod, 12 hod, 15 hod, a 17 hod. O výsledku se rozhodne, až dojdou všichni hráči, ale první skupiny jsou již mimo indoor. Pokud na prvním místě jsou shodné výsledky, tak následuje rozehrávka. To se stalo i letos a o první místo v kategorii muži budou hrát 2 hráči s výsledkem 74 ran. Bude to junior Christian Horák a senior Ladislav Semerád. Rozehrávka se uskuteční v nejbližším možném termínu, ale do té doby Mistra klubu neznáme.

V kategorii žen byla situace jasnější, neboť shoda výsledků na prvním místě oproti loňsku nenastala. O titulu Mistryně klubu rozhodnul nejlepší výsledek 72 ran, tj jedna nad par hřiště. Mistryní klubu se stala Zuzana Přibylová. Na 2. místě Kábrtová Jana 73 ran a na 3. místě Lucie Harcubová 75 ran.

Mistrovství se zúčastnilo i 11 seniorů a tak byla vypsána i doplňková seniorská kategorie. Mistr klubu senior, se stal Ladislav Semerád. Zahrál pěkný výsledek 74 ran. Na  2. místě Zdenek Košťál, na 3. místě Tomáš Kvasnička oba shodně 76 ran. Nejlepší výsledek však zahrál profesionál Tomáš Basler 71 ran a stal se vítězem této kategorie.

Mistrovství GCHK bylo i turnajem pro nominaci do klubového družstva mužů a žen pro Mistrovství ČR družstev na FSG simulátorech, které se bude konat 18.-19.2.2017 v Praze v Čechii a Erpetu. Vzhledem k dobrým výkonům na mistrovství klubu připravuje klub vyslání 2 družstev mužů a žen.

dr