Již dvacátým rokem se koná Mistrovství ČR družstev ve hře na simulátorech, tradičně v Praze v Čechii a Erpetu. Golf Club Hradec Králové se pravidelně účastní a umisťuje na předních místech. Nejinak tomu bylo i letos :-)

Propozice šampionátu umožňují nasazení více týmů reprezentujících stejný klub, a této možnosti jsme stejně jako vloni plně využili. Do Prahy jsme vyslali  v mužské i ženské kategorii po dvou týmech s cílem postoupit co nejvýše, nejlépe na stupně vítězů. V ženách bylo i přání pokusit se nabourat dominanci družstev Erpetu a Čechie.

Mužský A tým ve složení Jan Odvárka, Miloslav Synek, Jan Petráček a Christian Horák postoupil z kvalifikace mezi osmičku nejlepších a hrál čtvrtfinále. Zde narazil na družstvo Čechie A. Favorita se nám dařilo trápit. Úvodní foursome Odvárka/Synek sice brzo svůj zápas prohrál, ale ve dvou dalších singlech byly zápasy velice vyrovnané. Chris Horák vybojoval remízový bod, ale na jeho triumf bohužel nenavázal Honza Petráček, který prohrál na 17. jamce se Štefanem Páleníkem. Do bojů o medaile tedy postoupila Čechie, a malou záplatou na těsnou porážku může být fakt, že Čechie nakonec celý turnaj vyhrála. Postup jsme týmu pozdějšího mistra ČR rozhodně endali zadarmo.

Druhé mužstvo GCHK v sestavě Tomáš Kvasnička, Vladimír Rybář, Vladimír Wsól a Ladislav Semerád z kvalifikace do jamkové fáze neprošlo.

Družstva žen si vedla lépe a obě postoupila do semifinále mezi poslední 4 týmy. Bohužel ani jednomu z nich se nepovedlo v semifinále uspět proti pražským rivalkám, ačkoliv výkony celého startovního pole v kvalifikaci byly neskutečně vyrovnané a zejména tým A byl horkým adeptem na finále. To se ale nepovedlo, a tak se naše hráčky utkaly v boji o bronzové medaile. Alespoň jsme měli jistotu, že umístění na bedně nás nemůže minout.

Úspěšnější byla nakonec hráčky z výběru A, jmenovitě Bára a Jana Kábrtovy s Evou Němečkovou a Annou Starostovou, které porazily výběr B reprezentovaný Zuzkou Přibylovou, Justýnou Šafaříkovou, Berenikou Kurcovou a Adélou Tarantovou.

daw