Šestým turnajem, který se odehrál v sobotu 9. července v golfovém areálu Na Vrších, se přehoupla GCHK Tour 2016 do druhé poloviny. Do turnajů GCHK Tour se doposud zapojilo již 97 hráčů, kteří jsou klasifikováni ve třech soutěžních kategoriích podle hendikepů.

Dle původního kalendáře se první červencový turnaj GCHK Tour měl hrát původně na Nové Americe, ale na přání majitele resortu byl přeložen. Hřiště Na Vrších nám vyšlo vstříc a nově se tedy Salámový turnaj zařadil do skupiny uzeninových turnajů Na Vrších. Další turnaj GCHK Tour se totiž 23. července opět koná na tomto hřišti, a je to 7. turnaj pod názvem Klobásový.

Červenec se již ukázal jako plné léto, počasí slunečné s teplotou 24-26 stupňů, avšak hodně větrné, a to hodně ztěžovalo hru i dobrým hráčům. Potěšitelná byla účast 41 soutěžících a zejména byla příjemná vysoká účast 8 hráčů v kategorii C.

Vedoucí hráčka GCHK Tour v hlavní kategorii Anna Starostová opět zvýšila svůj náskok před dvojicí pronásledovatelů Vláďou Rybářem a Radkem Špryňarem. Nejlepší hráč Salámového turnaje ovšem z této trojice nevzešel. Zvítězil Ladislav Semerád, který zahrál 77 ran a získal 29 stableford brutto bodů. Na druhém místě skončil Karel Volejník a třetí Miloslav Synek, oba shodně s 27 body.

Ani v dalších kategoriích se hráči a hráčky z čela průběžného pořadí nedostali na stupně vítězů a nejvíce žebříčkových bodů tudíž posbírali jiní. V kategorii B vyhrál Tomáš Kroužil před Vladislavem Brandejsem a Miroslavem Hlavou. V kategorii C zvítězila Zdeňka Jílková před Martou Netíkovou a Tomášem Baladou.