Dvojice dubnových turnajů GCHK Tour 2017 je za námi. Oba se hrály za jarního počasí, ale v rozdílných podmínkách i s rozdílnou účastí.

První Velikonoční turnaj se hrál na Bohdanči v polovině dubna za slunečného dne bez větru. Zájem hráčů byl veliký zejména v kategorii A s hendikepy do 18, naopak v kategorii C klubových HCP hrál jen jeden hráč. Každá hráčka turnaje okusila velikonoční pomlázku, ale protože byla neděle tak jen „pro forma“, tedy lehce a něžně. Ceny byly vyloženě Velikonoční – beránci, zajíčci a vajíčka.

Druhý Trubičkový turnaj se hrál na Myštěvsi o týden později. Podmínky byly vyloženě „skotské“, kdy všichni měli možnost si odzkoušet jak se hraje golf v chladu a ve větru. A to v opravdu silném větru. Kdo neměl něco na zahřátí, tak musel prosit i v jiných „připravených“ flajtech. Jinak v Myštěvsi byla pohoda, a tak poslední flajty hrály až moc rekreačně a mohou se nazvat „rozverné a romantické“. Došly totiž až 1 hodinu za předchozími.

Průběžné vedení v túře v kategorii A patří Mílovi Synkovi před Radkem Špryňarem a Vláďou Wsólem. V kategorii B vede Pepa Fajfr před Petrem Drbalem a Libuší Truhlářovou. Kategorii C aktuálně vévodí Slavomír Meduna před Annou Cellerovou a Pavlem Fučíkem.

dr