Třetí turnaj GCHK Tour se uskutečnil v sobotu 6.5.2017 na Hrádku. Po několika letech se Old England Cup vrátil do prostředí, které reálně navozuje časy staré dobré Anglie. Kulisa zámku, prostředí parku s rozkvetlými kaštany a rododendrony a konečně pěkné jarní sluníčko, to vše přispělo k dobré atmosféře a účasti 31 hráčů převážně z hradeckého klubu. K tomu někteří oprášili své dobové úbory a nastoupili ke hře v plné parádě, jak ukazují fotografie. Inspirovali tak i další účastníky turnaje k prohlášení, že za rok si také dobové oblečení pořídí, zejména ženy, u kterých hra v dlouhé sukni má mnoho půvabů. Věříme, že se to za rok opět podaří.

Nejen společenská atmosféra, ale i sportovní průběh měl dobrou úroveň s pěknými výkony. Potvrdil se však pravidlo, že hřiště Hrádek se zdá lehké, ale pro hráče s nižším HCP je náročné a má svá specifika. Nejlepší výsledek byl 76 ran, tedy 10 nad par. Naproti tomu se podařil jeden eagle. Stalo se to jamce č 9, kde David Voleský byl první ranou na greenu poměrně blízko jamky a proměnil pat do krásného výsledku na jamce.

V kategorii C se také zrodil vyjímečný výsledek, kdy Lukáš Smolej uhrál 61 stb bodů a z HCP 54 skočil na 32,5. Uvolnil tak v této kategorii místo pro další začínající hráče. Tato kategorie je nejméně obsazovaná a tak zve klubové začínající hráče k účasti. Mají možnost si zasoutěžit v turnaji v poklidné atmosféře a bez stresu, s hráči, které znají a kteří jim umožní i turnajový zážitek sportovního golfu.

Turnaj Old England je 1.turnajem „Zámecké tour“, druhý se hraje v sobotu 13.5.2017 na hřišti v Myštěvsi. Součet výsledků z obou turnajů určí vítěze Zámecké tour v kategorii Muži a Ženy, kteří získají putovní pohár. Obhájí loňské vítězství Míla Synek a Anna Starostová? Uvidíme v sobotu.

dr