Květen, přichystal již plně jarní počasí i s předpovědí příjemných teplot 20oC, ale také prvních místních  bouřek. Přihlásilo se a hrálo 44 hráčů, z toho 30 z pořádajícího hradeckého klubu. Letos je účast hráčů GCHK oproti loňsku podstatně vyšší. To je dobý trend, neboť tour je pořádána především pro naše členy.

Turnaj byl i pro seniory turnajem nominačním, neboť příští týden hrají kvalifikaci družstev pro Mistrovství ČR. Nejlepší výsledek však zahrála žena, Anna Starostová 80 ran. Počasí bylo příjemné, jen malá dešťová přeháňka. Bouřku bylo sice slyšet, ale byla daleko a tak nebylo nutné turnaj přerušit. Závěr turnaje  bylo možno při slunečném počasí provést při posezení na terase.

Zámecký turnaj byl i druhým turnajem Zámecké tour, a bojem o tradiční putovní poháry v kategoriích muži a ženy. Mezi ženami  dominovala Anna Starostová, která vedoucí pozici po prvním turnaji potvrdila pěkným výsledkem i v Zámeckém turnaji. V obou turnajích byla Anna nejlepší a právem pohár na rok získala.

V kategorii mužů bylo více adeptů na získání poháru a o vítězství svedli boj Láďa Semerád  a Míla Synek. Boj byl vyrovnaný, po  obou turnajích měli oba stejný výsledek 163 ran. Následovala rozehrávka na jamkách 10 a 11. Na jamce 10 zahráli oba hráči par. Na jamce 11 zahrál Láďa první ránu na green a Míla vlevo pod stromy. Příhra na green neprošla a tak se na green dostal až 3.ranou, navíc poměrně daleko od jamky. Následující paty rozhodly a  Ladislav Semerád zaslouženě vyhrál a odvezl si domů poprvé putovní pohár pro rok 2017.

Příští turnaj GCHK tour je na hřišti L.Bohdaneč  v neděli  4.6.2017 - Perníkový.

dr