Po několika letech jsme oprášili tradici golfového výletu členů klubu a ve dnech 29.-31. května se odehrál za účasti 15 hráčů z GCHK zájezd na Moravu. Dopravu si hráči zajišťovali sami, po vzájemné dohodě. Podmínkou bylo dostavit se první den nejpozději v 11 hod na hřiště Austerlitz.

Zde začínal teetime prvního flajtu v 11,20 hod. Všechny nás přivítalo krásné počasí a hra pro všechny byla příjemným zážitkem včetně třípárové jamky hrané s velkým převýšením. Po krátkém zhodnocení hry na 19. jamce jsme odjeli do Dolan na ubytování v penzionu U Bláhů, kde jsme spali obě noci. Penzion poskytl nejen příjemné ubytování, ale i dobrou večeři a přátelské posezení na zahrádce.

Druhý den nás čekalo olomoucké hřiště, které pro většinu bylo velkou neznámou. To se potvrdilo hned na 1. jamce, která se hraje hodně z kopce. Žádná rovinatá Haná, ale pěkně zvlněné hřiště pod Svatým Kopečkem. K tomu velké a rychlé greeny, takže často počet patů byl 3 až 4. Devatenáctá jamka byla tentokrát trochu se zpožděním až v penzionu, ale zato více prožitá. Uzené koleno, smažené syrečky, Pepova slivovice, pivo víno, ale hlavně mnoho dojmů ze hry a hřiště. Než se vše probralo mezi hráči a potom i spolu s majitelem penzionu, tak se večer přetáhl hodně přes půlnoc.

Třetí den se podařilo navštívit i třetí hřiště, a to v Kořenci, které původně bylo obsazené. Dva naši členové z Prostějova již s námi nejeli, jeden odjel večer domů a tak se počet hráčů snížil na 12. Počasí bylo opět pěkné a po bouřce, která přešla nad Drahanskou vrchovinou v předchozím dni, bylo i hřiště ve výborném stavu. Hra pět příjemná, ale pro některé se projevila již únava. Oběd po hře byl proto příjemnou odměnou.

Všem se cesta za golfem líbila a jistě zanechá v každém příjemné vzpomínky. O tom svědčí fakt, že všichni si přáli udělat cestu za golfem letos ještě jednou na podzim.

df