Srpen se odehrál ve znamení úspěšného vystoupení našich mladých hráčů v republikových soutěžích družstev. Vše začalo na jeho počátku na hřišti v Telči, kde si hráči Golf Clubu Hradec Králové skvěle vedli ve finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let.

Klub reprezentovali Lucie Harcubová, Berenika Kucrová, Justýna Šafaříková, Jaroslav Bareš, Šimon Mládek, Kilián Kosina a Kristián Barvíř. Po dvou dnech hry na rány se naše družstvo dostalo na postupové páté místo a probojovalo se mezi osm nejlepších týmů do jamkové hry.

V jamkové hře se naši hráči nejprve potkali se soupeřem z pražského Erpetu se kterým prohráli po dramatickém boji. Zůstali tak ve hře o páté až osmé místo. Další vyrovnaný zápas leč se smutným koncem pro hradecké hráče se konal s družstvem ze Svobodných Hamrů. Až boj o sedmou příčku přinesl vítězství nad Karlovými Vary. Sedmé místo ze šestnácti týmů je výborný výsledek. Hráči týmu vylepšili své hendikepy a svou bojovností se jistě za rok v této kategorii dostanou i výše. Vítězem šampionátu šestnáctiletých se stali hráči a hráčky z pražských  Hodkoviček.

Po Telči většina našich hráčů zamířila do Berouna, kde se uskutečnilo Mistrovství ČR smíšených družstev do 14 let, dále družstev dívek do 18 let a stejně starých chlapců. Kvalifikačním sítem se do finálové fáze probojovalo smíšené družstvo do 14 let ve složení Berenika Kucrová, Justýna Šafaříková, Jaroslav Bareš a Šimon Mládek. Po vynikajících třech dnech na rány na naše mladé pušky zbylo o čtyři rány nepopulární čtvrté místo. Z vítězství se radoval Beskydský golfový klub.

Od dívek do 18 let se čekala obhajoba třetího místa z loňského roku. Lucie Harcubová, Dominika Burdová, Tereza Plachá a Kateřina Donátová se v průběhu všech hracích dní dostaly do optimální hrací pohody a úspěch byl na světě. Letos se jejich medaile lesknou stříbrně, a to díky poslednímu dni, kdy Lucka s Dominikou šly berounské hřiště v minusových číslech. Na dívky z Beskydského golfového klubu to letos nestačilo ale za rok, kdo ví? Fantastický úspěch - gratulujeme!

Je třeba zmínit všechny hráče, kteří se soutěží družstev za tým GCHK letos účastnili. Poděkování patří Barboře Gaislerové, Zdeňkovi Moravcovi, Matěji Baslerovi, Václavu Hornychovi, Lauře Gianquintieri a Vincentovi Giaquintieri. Dík patří nejen všem jmenovaným hráčů, ale též jejich rodičům za podporu, bez které to ve vrcholovém golfu nejde.

šaf