V tradiční termín na tradičním hřišti, tj. v červnu na jihomoravském Austerlitzu, soutěžilo družstvo GCHK na jamkovém mistrovství seniorů. Z tohoto turnaje jsme si v minulosti již mnohokrát odvezli úspěšná umístění a cenná vítězství nad tradičními golfovými kluby, ale v posledních ročnících se nám bohužel tolik nedaří.

Přestože letos naši senioři ve složení Viktor Ludvík, Zdeněk Košťál, Vláďa Rybář, Petr Jedlička, Petr Solich a Ladislav Semerád dopadli výsledkově nejhůře, neboť tým prohrál tři zápasy a skončil na posledním místě, je konečné umístění názornou ukázkou toho, jak může být jamková hra ošidná a jak při specifickém formátu seniorského mistrovství dokáže být hranice mezi úspěchem a neúspěchem velice tenká.

O všem podstatném se totiž rozhoduje první den - kdo zvítězí v úvodním duelu, nemůže skončit hůře jak čtvrtý. A naopak, kdo prohraje, nemůže už skončit lépe jak pátý. Nám se první den postavil protivník Golf Club Poděbrady a byl to neuvěřitelně dramatický boj. Ačkoliv z pěti zápasů jsme vyhráli pouze jeden díky Petru Solichovi, ve třech dalších se rozhodovalo až na 18. jamce. Zde se však ani jednou nepřiklonilo štěstí na stranu našeho týmu, a tak jsme museli přijmout skóre 1:4.

Následující den proti Myštěvsi jsme prohráli 2:3, kdy bodové úspěchy Hradce zajistili opět Petr Solich a také Ladislav Semerád. Ve třetím kole jsme nastoupili proti týmu Mariánských Lázní “B”, kterému jsme podlehli 1:4. Čestný bodový zisk pro naše barvy zaznamenal Viktor Ludvík.

daw