Extraligové družstvo žen Golf Clubu Hradec Králové opět potvrdilo příslušnost k elitě. V letošním ročníku nejvyšší týmové soutěže naše reprezentantky vybojovaly 10. místo a tím pádem se kvalifikovaly i do Extraligy 2018.

Extraliga se hraje nejdříve pěti koly na rány a následně vrcholí Play-Off o titul a Play-Out o održení. Zatímco vloni naše hráčky okusily atmosféru Play-Off (a připomeňme, že si vedly fantasticky, když se umístily na konečném 5. místě), letos bojovaly v baráži o extraligové bytí a nebytí.

Na postupovou osmičku přitom nechybělo mnoho - po pěti kolech na rány ztratil Hradec Králové ve složení Bára Gaislerová, Lucka Harcubová, Bára a Jana Kábrtovy, Berenika Kucrová, Eva Němečková, Anna Starostová a Zuzka Přibylová na osmou Ostravu pouze 7 úderů. Mezi naše hráčky a Ostravu se v základní části ještě vklínila Olomouc, a tak jsme do baráže šli z 10. místa.

Prvními soupeřkami Hradce byl tým z pražského Černého mostu. Úvodní bod přinesla suverénní Lucka přesvědčivou výhrou 8&6 nad Karolínou Kohoutovou. Ale zbývající dva duely byly nesmírně vyrovnané. Berenika podlehla své soupeřce na 17. jamce, ale dramatické čtyřhře Anči s Evou se povedlo utrhnout výhru posledním patem na posledním greenu, čímž naše hráčky položily základní kámen k barážovému úspěchu.

Druhý den nás čekala Olomouc, které tým GCHK podlehl 2:1. Závěrečné derby proti Roudničce den nato jsme vyhráli poměrem 2:1 a v baráži jsme tím potvrdili 2. místo. Ženský tým Golf Clubu Hradec Králové tedy třetím rokem za sebou bude hrát Extraligu! Gratulujeme!!!

daw