Borovice, písek, vinohrady, termální voda, Svatovavřinecké, Pálava, Veltlínské, Ryzlink, to vše provázelo účastníky klubové podzimní  Cesty za Golfem a Vínem na Moravu. Uskutečnila se od pondělí do středy 2.-4. října za účasti jedenácti hráčů.

Pondělí 2.10. – v 11 hod sraz na golfovém hřišti Malacky, White Eurovalley Golf Park Malacky, je pondělí a sleva 50% na fee, takže 22,50 EUR, k tomu sluníčko a hřiště je poměrně volné. Takže ke kličkování mezi borovicemi, pískem a vodou je dostatek času. Zážitek ze hřiště je dobrý, i když kvalita mírně nižší, hřiště je však obtížné. V 18,30 po kávě odjezd na ubytování na Moravě v Rakvicích – Vinařský dům Dominant. Ve 20 hod večeře z kančích dobrot a potom již jen dobré víno z pozdního sběru (výborné).

Úterý 3.10. – na programu bylo hřiště Poysdorf , Golf Club Veltlinerland Poysdorf. Počasí se zhoršilo, pršelo a radary ukazovaly na déšť celý den. Takže přesun fee na středu a následoval náhradní program, který byl původně připraven jako překvapení od Luboše Seifrta. Městečko Laa an der Thaya a Termální lázně. Koupel v termální slané vodě (i za deště) byla příjemná a přinesla všem dobrou rehabilitaci, mimo dvou hráčů, kteří raději volili kasino a kluby. Po čtyřhodinové koupeli se splnilo i přání žen a uskutečnila se nákupní návštěva outletu v Hatích. Slevy a nákupy uspokojily nejen ženy, ale i muži doplnili své golfové oblečení. Večer po večeři byla připravena degustace vín se sommelierem,  která přinesla nový pohled na pití a vychutnání dalších druhů vína z archivního sklepa.

Středa 4.10. – již při snídani svítilo sluníčko a bylo možno prohlédnout vinice všude okolo, kam až oko dohlédlo. Velmi příjemná krajina. Po desáté hodině přesun na hřiště Poysdorf, Golf Club Veltlinerland Poysdorf, i se zásobami vína, nyní již pro domácí konzumaci. Na hřišti káva a milé překvapení. Ve středu se platí fee podle výše hendikepu hráče a tak někteří z nás hráli za 12 EUR, tedy cca za tři stovky. Pro ty, kteří měli HCP nad 30 byly připraveny vouchery a tak max. fee bylo 30 EUR. Počasí i předpověď byla slunečná, tedy krásně. Hřiště bylo ve výborném stavu a velice vstřícné, neboť rafy byly posekané jak v Mladé Boleslavi. Mírně zvlněná krajina plná vinohradů, mezi některými se hraje, ale víno se trhat nesmí. K tomu poměrně široké ferveje  ohraničené mimo vinic i remízky  křoví a meruňkovým sadem a někde pole s dýněmi. Takže golfový zážitek výborný. Po hře malé občerstvení, polibky na rozloučenou s přáním zase někdy příště.

dr