Družstvo kadetů GCHK se tuto neděli v libereckém Machníně zúčastnilo kvalifikace Poháru klubů - Mistrovství smíšených družstev do 16 let. Na turnaj přijelo 14 družstev z regionu Východ ČR, z nichž čtyři nejúspěšnější si vybojovali postup do finále. Náš tým odjel do Liberce s postupovými ambicemi a tento předpoklad se povedlo i úspěšně naplnit :-)

Družstvo hrálo ve složení Bareš Jaroslav, Mládek Šimon, Burdová Dominika, Gaislerová Bára, Harcubová Lucie a Šafaříková Justýna. Mimořádný golf předvedla Lucka Harcubová, která hrála hřiště na 66 ran, tj. dvě rány pod par. Mohlo být i výrazně lépe, neboť 4 jamky před koncem byla Lucka na průběžných mínus pěti. Pak sice přišlo několik chyb, i tak ale výsledkem v červených číslech výrazně posunula tým k postupovým příčkám.

V dobré formě se představil také Jára Bareš, který zapsal 75 ran. Barbora Gaislerová taktéž pokořila osmdesátku (78) a Šimon Mládek s Dominikou Burdovou ji jen lehce překročili (oba 81). Škrtaných 97 ran proto nemuselo mrzet Justýnku Šafaříkovou, neboť součet pěti započítávaných výsledků se zastavil na 381 úderech a Hradci Králové vynesl výborné druhé místo za Beskydským golfovým klubem (372). Kvarteto postupujících doplnili ještě Golf Club Brno (384) a Park Golf Club Hradec Králové (385).

Postup do finále Poháru je prvním výrazným letošním úspěchem našich družstev. Do osmičky vyvolených se nedostala řada tradičních klubů - z regionu Východ např. nepostoupil Austerlitz, Ostrava nebo Kunětická Hora, v regionu Západ v kvalifikaci uvízly např. Mariánské Lázně či Karlovy Vary.

Finále Poháru se bude hrát 2.-4. srpna na Darovanském dvoře. Naším soupeřem do prvního kola jamkové fáze turnaje bude Golf Club Hodkovičky, který v kvalifikaci v regionu Západ ČR obsadil třetí místo.

daw