Po loňské úspěšné cestě za golfem na Moravu připravil klub další cestu, tentokrát na Mnich a k tomu mistrovské hřiště Haugschlag a Telč. Uskutečnila se ve dnech 21.-23.5.2018 a účastnilo se 17 hráčů z GCHK. Letos byl tradiční termín posunut o týden dopředu, a to na přání obchodníků, účetních a všech, kteří koncem měsíce dělají uzávěrky. Vyšlo to, že měsíc šel do Déčka, a tak byla naděje na pěkné počasí.

První den začínal na Mnichu, teetime prvního flajtu v 11,30 hod. Všechny nás přivítalo krásné počasí a hra pro všechny byla příjemným zážitkem včetně zadních jamek kolem louky plné modrých květin – vlčí Lupiny. Po krátkém zhodnocení hry na 19. jamce jsme odjeli do Nové Bystřice na ubytování v penzionu Na Bojišti a vedlejším penzionu Apartmány sluníčko, kde jsme spali obě noci. Penzion poskytl nejen příjemné ubytování, ale i dobrou večeři a přátelské večerní posezení.

Druhý den nás čekal zlatý hřeb, mistrovské hřiště Haugschlag, které pro většinu bylo velkou neznámou. Hřiště bylo ve výborném stavu a počasí plné sluníčka, takže se hrálo v dobré pohodě. Většinu nás však zaskočily velké a rychlé greeny, takže často počet patů byl 3 až 4. Všichni se však těšili na osmnáctou Ostrovní jamku (viz foto), která má vždy i plno diváků sedících na terase klubovny.

Naši hráči neudělali ostudu, bylo několik parů a Fanda Řehounek zahrál i birdie. Devatenáctá jamka byla se zpožděním, opět až v penzionu, ale zato více prožitá. Večeře, pivo, víno, ale hlavně mnoho dojmů ze hry a hřiště. Než se vše probralo mezi hráči a potom přidalo hodně vtipů, hlavně z Mirkovi zásobárny, tak se večer protáhl k půlnoci.

Třetí den bylo připraveno hřiště Telč, které pro většinu hráčů bylo neznámé a tak jsme byli natěšeni. Předpovědi počasí večer před hrou však nebyly vůbec příznivé. Realita při zahájení hry byla s oblačnou oblohou, ale v průběhu dne se stále více ukazovalo sluníčko. Tak i třetí den byl báječný, jen u některých se projevovala únava z předchozích dnů.

Všem se cesta za golfem líbila a jistě zanechá v každém příjemné vzpomínky. O to svědčí fakt, že všichni si přáli udělat cestu za golfem letos ještě jednou na podzim.

dr